TOGG fiyat listesi sonunda açıklandı

Ersin Kılıç 14.03.2023 - 15:07
Ülkemizin global pazarda da boy gösterecek olan elektrikli otomobil markası TOGG fiyat listesi ile sonunda karşımıza çıktı.

TOGG projesi bildiğiniz gibi uzun süredir gündemde olan ve merakla beklenen bir proje. Ülkemizin global pazarlarda da boy gösterecek olan elektrikli otomobil markası TOGG için sonunda beklenen açıklama geldi. TOGG fiyat listesi farklı modeller için duyuruldu.

Fiyatlara baktığımızda 953 bin TL'den başladığını görüyoruz. Yapılan resmi açıklama şu şekilde;

TOGG fiyat listesi sonunda belli oldu

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacıyla kurulan Togg, 2022 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda seri üretim bandından indirdiği T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Planları doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Togg, Mart sonundan itibaren kullanıcılarla buluşacak ilk akıllı cihazının fiyatını, model ismini, teknik ve donanım özelliklerini açıkladı.

TOGG fiyat listesi sonunda açıklandı

523 kilometre menzil seçeneği 

Togg, ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çizdiği ilk akıllı cihazı C-SUV’u, ‘T10X’ adıyla kullanıcılarla buluşturacak. Model adındaki T’nin Türkiye’yi ve Togg’u, 10’un cihazın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu, X’in ise SUV gövde tipini ifade ettiği T10X, iki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. 

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP). 

T10X’in fiyatları şöyle oluştu:

  • V1 RWD Standart Menzil               953 bin TL
  • V2 RWD Standart Menzil               1 milyon 55 bin TL
  • V2 RWD Uzun Menzil                     1 milyon 215 bin TL 

Çift motorlu T10X AWD 29 Ekim’de özel seri ile yollarda olacak

T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak. 

28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 80 doluluk 

Togg T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Böylece kullanıcılar uzun yolculuklarda kısa bir kahve molası süresince dinlenirken, akıllı cihazları da yolculuğun kalan bölümü için hazır hale gelecek. Ayrıca kullanıcılar, sıfır emisyon salımıyla çevre dostu bir yolculuğun keyfini de çıkaracak. 

TOGG fiyat listesi sonunda belli oldu

Yüksek teknoloji “standart”

Mobilite deneyimini yeniden tanımlayarak, kullanıcıların günlük yaşamlarını kolaylaştırıp keyifli hale getirecek akıllı yaşam çözümleri geliştiren Togg, bu çözümlerini Trumore dijital platformu üzerinden kullanıcılarla buluşturuyor. Trumore platformunu oluşturan Earn.more (Kazan), Go.more (Gez), Play.more (Eğlen) ve Scale.more (Geliştir) başlıklarında mobilite ekosisteminin tüm fırsatlarını sunuyor. Veriyi işleyip yapay zekâ ile geliştirebilen T10X, daha çok kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve sürekli gelişen bir akıllı cihaz olarak yollara çıkıyor. 

12,3 inç gösterge ekranı ve 29 inç bilgi-eğlence ekranından oluşan 41,3 inç uçtan uca ekran deneyimi, 8 inç dokunmatik kontrol ekranı, araç içi sosyal kamera, yüksek hızlı mobil internet ve wifi hot spot özelliğiyle Snapdragon® işlemcili dijital kokpit, T10X’de standart olarak sunuluyor. 

Kullanıcıların kişisel verilerini ve akıllı cihazın dijital güvenliğini blok zinciri teknolojisiyle sağlayan Togg T10X, Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenliğinin degerlendirildiği bağımsız Euro NCAP programının tüm testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlandı. T10X standart olarak sunduğu 7 adet hava yastığı, dayanıklı ve sağlam altyapıyı destekleyen ileri seviye sürüş asistan sistemleriyle de her türlü yol koşulunda güvenli bir sürüş sağlıyor.

T10X, sürekli öğrenme ile olgunluğunu geliştirebilen ve uzaktan güncellemeler (OTA: over-the-air) ile sürekli kendini yenileyebilen sürücü destek sistemleri sayesinde sürüş güvenliği ve konforunu en üst seviyeye yükseltiyor. T10X, trafik işareti algılama sistemiyle birlikte çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici ve akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazıyla birlikte 2. seviye otonom sürüşü kullanıcılarına sunuyor. T10X Türkiye’de ve sınıfında ilk kez “yoğun trafik pilotu” asistan özelliğini sunarak kullanıcıların 15km/saat hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10X’in kontrolünde ilerlemelerini sağlayacak. Bu özellik, 2023 yılı içerisinde uzaktan güncellemeler (OTA:over-the-air) ile V2 donanım seviyesi ve lansman özel paketine sahip olan akıllı cihazlarda aktif hale gelecek. 

Yalın ve güçlü tasarım teknolojiyle birleşiyor 

TOGG fiyat listesi sonunda açıklandı

T10X’in hem dış, hem iç tasarımında “duygusal” Doğu ile “rasyonel” Batı kültürünün ögeleri bir arada yer alıyor. Akıllı cihazın modern ve özgün tasarımında Anadolu topraklarının köklü simgelerinden biri olan lale figürü öne çıkıyor. T10X’in yoldaki imzası olarak algılanacak ön ızgarasında, bütünsel şıklığı tamamlayan jantlarında ve iç mekân detaylarında modern bir incelikle işlenen lale figürleri yer alıyor. Keskin hatları ve akıcı dış tasarım çizgileri ile kullanıcısını karşılayan T10X’in iç tasarımında da özenle seçilmiş, kaliteli ve şık malzemelerle birlikte yüksek teknoloji yer alıyor. 

Orta konsol, T10X’in iç mekanının en önemli stil ve fonksiyon özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Uçak kokpitini hatırlatan form üzerinde vites ve elektronik park freni fonksiyonlarını barındıran konsol, ergonomisiyle dokunmatik kumanda ekranının kontrol edilmesine de yardımcı oluyor. Dokunmatik ekranda kullanıcıyı merkeze alan ara yüzün kullanıcı dostu tasarımı, dijital asistan özelliği alışılagelmiş kontrol düğmeleri ve kumanda elemanlarını olabildiğince azaltarak iç mekânın yalın ve sade tasarımını destekliyor. Togg, teknolojiyi yalınlıkla birleştiren bu tasarım yaklaşımı ile yüksek teknolojinin karmaşık olmadan da sunulabilir olduğunu kanıtlıyor.

 “Türkiye’nin Renkleri” arasından seçim 

Togg T10X’in dış renkleri, Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden ilham alıyor. Togg, Teknoloji Kampüsü’nün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sularını, Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı, Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını, Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını, Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini, Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, T10X’in dış renklerinde buluşturdu. Kullanıcılar, “Gemlik”, “Anadolu”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” arasından bir seçim yapabilecek.

“Söz verdiğimiz gibi akıllı cihazımızı kullanıcılarla buluşturuyoruz”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazını mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“İlk günden itibaren, küresel boyutta rekabet edebilir ve fikri mülkiyeti yüzde 100 Togg’a, Türkiye’ye ait bir mobilite teknoloji markası geliştirmek ve kullanıcıyı merkeze alarak akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında herkes için erişilebilir ve herkes tarafından geliştirilebilir bir ekosistem oluşturmak hedefiyle yola çıktık. Geride bıraktığımız beş yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik ve söz verdiğimiz gibi mart ayında akıllı cihazımızı kullanıcılarla buluşturuyoruz. Kullanıcılarımız web sitemiz veya Trumore uygulamamız üzerinden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunarak, konforlu ve sorunsuz bir mobilite deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.”

Togg T10X çekiliş yöntemiyle kullanıcıyla buluşacak

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarıyla 2023 yılı boyunca buluşacak. 16-27 Mart tarihleri arasında T10X için togg.com.tr ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş süreci gerçekleşecek. App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indiren veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak. Çekilişe katılan kullanıcılar, ön ödeme öncesi akıllı cihazlarını modelinden rengine konfigüre edebilecek. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle de ön sipariş sahipleri belirlenecek.

Ön sipariş dönemi sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat dönemi ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak.

Ör: Kasım 2023’ten itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 953 bin TL’lik V1 standart menzil için ön sipariş geçen bir kullanıcı çekilişte birinci sırada yer alması halinde, (1/12.000), V1 standart menzil seçeneğinin ilk teslimatı bu kullanıcımıza yapılacak.

Yorumlar 41
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2024 14:39
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.03.2023 13:35
Güzel kardeşlerim, Eğer ki yine donanımı yüksek Farklı model ALINABİLİR fiyatlısı çıkmaz ise bende sertçe eleştireceğim. Beleşe değil bu araçlar, devlet yardım bile ediyor şirkete e ozaman k.bakmayın 1 model de bize uygun fiyatlısını beklerim ...
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 10:08
13.37 kardeş sen saf falansın galiba. Bu ülke zaten milletten topladığı vergiler ile ayakta duruyor. Sen gelmişsin olmayacak birşeyi, ÖTV yi kaldırırlar diye umut ediyorsun :)) Kusura bakma da çok beklersin sen daha onu :D
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2023 13:37
Mk okuru 21:47, Uygulanan arazi teşvikini herhalde gördün. O arsalar da atalarımızın kanları var. Demekki benimde hakkım var ! 10 seneye elbet ucuzlar. Şimdi elinden tutan mı var ? Sadece ÖTV yi kaldırsa bile dünya indirim oluyor farkında değilsin herhalde :) Yani şimdi bile yapabilir ucuz model.
MK Okuru
MK Okuru 15.03.2023 21:47
10 sene bekle, elektrikli araçların maliyeti ucuzlayınca ucuz modellerini de görürsün. Hem en son teknoloji olacak, hem ucuza olacak. Öyle bir dünya varsa ben de isterim. Ayrıca devlet buna yardım etmiyor. Devlet her teşebbüse yaptığı arazi vb. teşvikleri uyguluyor sadece.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2023 15:51
çıkışından sonra galerilerden 10 katı fiyatına alırız artık.
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2023 16:34
Arkadaş adamların demeçlerini neden takip etmiyorsun? Adamlar ürünün dijital ortamda satılacağını, bayilik verilmeyeceğini kaç kere deklare ettiler ben sayısını unuttum.
MK Okuru
MK Okuru 18.03.2023 18:45
15.48 galeride satılmayacaksa nerde satılacak kardeş? Pazardan mı alacak insanlar sıfır aracı?
MK Okuru
MK Okuru 18.03.2023 15:48
Bu aracın galeride satışı yasak, ancak ikinci elini görürsün.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2023 01:46
saçma sapan gereksiz tek amacı halkla ilişkiler çalışması olan bir ucube. doğan slx bundan daha yerli. Bir de fiyatını 1 milyon yapmışlar. :)
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2023 19:02
Herkesi kendiniz gibi fakir görme huyundan artık bir vazgeçin bu arabayıda nasıl diğer arabları alanlar alıyorsa almak isteyen alacak meraklanmayın ha siz fakirseniz yapacak birşey yok bu araba yarı fiyatınada olsa zaten alamayacaksınız.
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2023 02:21
O zaman sen enflasyonun yüzde 60 bandında gezdiğinede inanıyorsundur diye düşünüyorum.
MK Okuru
MK Okuru 15.03.2023 02:09
19:56 - Bu sene hepi topu 15 bin tane üretilecek, ki bırak satamamasını pek çok kişi eli boş dönecek. Adamlar daha satışa çıkmadan sipariş vermek isteyenlerin sayısının bile üretim sayısından fazla olduğunu açıkladılar çok önceden. SUV bütçesi olan biri için çok ucuz bir araç bu.
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2023 19:56
Fakirlikle ne alakası var, görürsün pek kimsede almayacak hükümete yakın olmayan ya da yaranmak istemeyen. Daha adı sanı duyulmamış, ilk defa araba üreten bir üreticiye 1 milyon mu bağlanır ?
Kalan Karakter: 300 Gönder
Spider_hip
Spider_hip 15.03.2023 08:08
Fiyatı TR'ye göre ve segmentine göre iyi. Ama y.dışında bunca seçenek arasından 50.000$ ı verirler mi bilmiyorum. Bir kere y.dışında satabilmek için teknik servis verebilmelisin o ülkede. Ya oradaki ilgili şirketler ile anlaşma yapacaksın. Parçaları biz gönderelim siz taşeron yapın diyeceksin ya da ilgili ülkenin büyük şehirlerinde kendin servisler açacaksın. Daha çok yol var yani. Umarım başarılır. Yani bu devirde etrafımızda dandik dediğimiz ülkelerin bile en az 2-3 tane kendi araba üretimleri var.

Tabi bizimkiler diğer yerli markalarımız gibi y.dışında kendi arabamızı 1 milyon TL yerine yani 50.000€ yerine kalkıp 35-40 bin e de satabilir. Buradan oraya nakliye yapılmasına rağmen. Yerli beyaz eşyalarımız falan Almanya'da resmen Tr fiyatına göre 1-2 bin TL daha düşüğe satılıyor :D
MK Okuru
MK Okuru 15.03.2023 21:48
Evvela, adamlar 2 sene sonra ihraç edecekler, ki bu sürede bayilik, teknik servis gibi konuları halledecekler. İkinci olarak, oradaki fiyatı buradan pahalı olacak, ki bu ayarda bir araç oralarda 80-90 bin euro'lardan başlıyor, 100 bin euro'ların üzerine çıkıyor.
Kalan Karakter: 300 Gönder
TOGG fiyat listesi sonunda açıklandı
İlginizi Çekebilir