TP-Link yeni ağ markası Mercusys ile uygun fiyatlı ürünler çıkartacak

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.12.2021 - 13:50
TP-Link, ‘Bütçe Dostu’ olarak tanımladığı yeni ağ markası Mercusys’i düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

TP-Link düzenlediği basın toplantısı ile yeni ağ markası Mercusys tanıtımını gerçekleştirdi. Firmanın bütçe dostu olarak adlandırdığı Mercusys markası modem, router ve mesh çözümlerinde daha uygun fiyatlı ve ulaşılabilir ürünlere odaklanacak. Firmanın yaptığı açıklama ve detaylar şu şekilde;

TP-Link yeni ağ markası Mercusys ile uygun fiyatlı ürünler çıkartacak

TP-Link, alt ağ markası olan Mercusys®‘i Türkiye’de daha aktif hale getiriyor. Bir süredir belli bazı modelleri, bazı satış noktalarında kullanıcıların beğenisine sunulan Mercusys, artık daha geniş bir dağıtım kanalı ve ürün gamıyla Türkiye pazarında yer alıyor.

Yeni markasını ve hedeflerini tanıtmak üzere bir basın toplantısı düzenleyen TP-Link, Mercusys’in ‘bütçe dostu’ bir ağ markası olduğunu vurguladı. Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, aslında Mercusys’in Çin pazarında ‘Mercury’ adıyla 2001 yılından beri faaliyette olduğunu belirterek, 2016 yılında ise uluslararası pazara açıldığını söyledi. 2020 yılında uluslararası pazarda atılım yapan Mercusys’in Çin harici satışlarının 2020 yılında yaklaşık yüzde 264 arttığını ve önümüzdeki yıllarda da bu artışın sürmesini beklediklerini açıklayan Dinçer, “Türkiye pazarında da Mercusys markasını daha aktif hale getiriyoruz. Hem ürün çeşidi artıyor, hem de satış kanalı genişliyor. Bunun da sonuçlarını önümüzdeki yıldan itibaren görmeyi hedefliyoruz” diyor.

2022’de Yüzde 50 Büyüme Hedefleniyor

Mercusys markasının bu yıl Türkiye’de 2 milyon dolarlık bir iş hacmine ulaşacağını söyleyen Dinçer, önümüzdeki yıl bu rakamı 3 mliyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıklıyor. “Yeni bir marka olarak zorlu bir pazarda yüzde 50 büyüme, çok iyi bir hedef. Deneyimli ekibimiz ve satış ağımızla bunu başaracağımıza inanıyoruz” diyen Dinçer, fiyata duyarlı tüketicilerin, performansı yetersiz, destek hizmetleri sorunlu ürünlere mahkum olmayacaklarını, Mercusys’in bu boşluğu dolduracağını ifade ediyor.

TP-Link yeni ağ markası Mercusys ile uygun fiyatlı ürünler çıkartacak

Mercusys markası altında Wi-Fi menzil genişleticilerden router’lara (yönlendirici), ağ adaptörlerinden ev tipi switch’lere (ağ anahtarı) ve powerline adaptörlere değin bir evin ihtiyacı olan ağ çözümleri yer alıyor. Wi-Fi 6 ve Mesh Wi-Fi gibi yeni ağ teknolojilerine sahip Mercusys çözümleri de olduğunu ve Türkiye pazarında bu ürünlerin de satışa sunulduğunu söyleyen Dinçer, model sayısının sürekli artacağını belirtiyor.

Mercusys ürünlerinin tasarımdan üretime her aşamasında kalitenin önplanda olduğunu söyleyen Dinçer, “Mercusys ürünleri, TP-Link fabrikalarında üretiliyor ve her aşamada ciddi testlerden geçiyor. Türkiye’de hem satış ağımız hem de destek hizmetlerimiz ortak yürütülüyor. Başka bir deyişle Mercusys ürünleri, TP-Link güvencesinde. Tüketiciler, güvenerek Mercusys ağ ürünlerini alıp, sorunsuzca kullanabilirler” diyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2022 00:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2021 23:47
tp-link kalite olarak çok başarılı olmayan ama fiyat olarak uygun ürünler üreten bir marka değilmi zaten. daha uygun fiyatlı ürünler çıkarmak için kullanılan malzeme kalitesinden daha ne kadar ödün vericekler acaba
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2021 13:46
Bu ürünler bizim gibi doların 14-15 olduğu fakir ülkeler için üretiliyor. Zannetmem Avrupa pazarına bunu sokucağına.
Kalan Karakter : 300 Gönder
TP-Link yeni ağ markası Mercusys ile uygun fiyatlı ürünler çıkartacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×