Transformers: Revenge of the Fallen

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yeni sırlar, yeni kötülükler doğurur
Platformlar PC
Transformers: Revenge of the Fallen
  • Yapımcı - Yayıncı Beenox - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 60
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%25
Artılar Film oyuncuları tarafından seslendirilmiş
Eksiler Kötü grafikler, gerçekle bağdaşmayan fizikler, tek düze ilerleyiş, berbat kontroller
Autobot’lar ve Deception’lar arasında uzun yıllardır süren savaş, bir süre önce dünyamıza taşınmış ve Autobot’ların zaferiyle sonuçlanmıştı. Fakat Optimus Prime, her zaman tetikte olacaklarını, yapılacak yeni saldırılara karşı hazır konumda bekleyeceklerini söylemişti. Deception’ların lideri Megatron, okyanusun derin sularına terk edilmiş olsa da, kötü robotların diğer üyeleri dünyaya gelir ve Sam Witwicky’nin yeni keşfettiği sırların peşine düşer. Böylece yeni maceramız da başlamış olur.

Deception’lar pes etmiyor

Revenge of the Fallen’ın menüsüne göz attığımızda senaryo ve multiplayer başlıkları dikkat çekiyor. İlk olarak moda giriyoruz ve bizi iki ırk karşılıyor. Filmle benzer bir ilerleyişe sahip hikâyeyi oynamak istiyorsak Autobot’ları, dünyayı yok etmek ve alternatif bir sonuca varmak istiyorsak ise Deception’ları seçmemiz gerekiyor. Bu seçimlerin ardından oynayabileceğimiz tüm bölümler, dünya üzerinde işaretli olarak gösteriliyor, ancak bir öncekini tamamlamadan yenisine geçemiyoruz. İlk olarak eğitim modunu oynamamız gerekiyor. Saldırı teknikleri, araç kullanımı, alternatif silahların neler olduğu ve kullanımı için gerekli tuşları öğreniyoruz. Ardından tam anlamıyla oyuna başlayabiliriz.

Transformers: Revenge of the Fallen
"Yapım genel olarak birçok bakımdan ilk oyunun gerisinde kalıyor."

Yapımda detaylı bir görev sistemi bulunmuyor. Önünüze geleni yok etmeli ve belirlenen noktalara kısa sürede varmalısınız. Açıkçası ilk oyuna göre Revenge of the Fallen’ın kötü olduğunu söyleyebilirim. Karakter ve araç kontrolleri, birinci yapıma göre daha düz ve daha zor olmuş. Gerçekçilik hissinden uzak. T’ye basarak alternatif silahımızı alabiliyor, Shift ile de düşmanımıza kilitlenerek saldırabiliyoruz. Saldırı için farenin orta tuşu yeterli olurken, araç pozisyonuna geçmek için sol tık tuşunu kullanmamız gerekiyor. Yapım, ilk oyundaki gibi değişim imkânı sunmuyor. Tuşa basılı tuttuğunuz sürece araç hâlinde ilerleyebiliyorsunuz. Bunun amacı ise, eğer araba veya uçak olarak ilerlerken karşınıza aniden bir engel çıkarsa, elinizi tuştan çekebilir ve üzerinden zıplayarak seri geçişler yapabilirsiniz. Bana kalırsa eski tarz daha güzeldi, bu sebeple yeni yöntemi pek beğenmedim.

Autobot’lar savunmaya hazır

Tek bir robotu yönetmiyoruz, envanterimiz geniş. Her birinin saldırı ve araç özellikleri farklı. Çeşitlilik olarak hoş bir özellik olsa da, pratikte işe yarar bir yöntem değil. Yapımın teknik detayları tek kelimeyle “Vasat”. Modellemeler, çevre detayları, ışıklandırmalar çok kötü. İlk oyuna nazaran daha cansız bir çevre ve dengesiz fizikleri de bunlara eklediğimizde, tablo vahim bir hâl alıyor. Bir örnek vermek gerekirse, uçak olarak yola devam ettiğiniz sürece, kaza yapmanız, çakılmanız veya hasar almanız imkânsız. Ne yaparsanız yapın bunu başaramazsınız ve bu gerçekçiliği fazlasıyla katlediyor.

Seslendirme konusunda ise Megan Fox başta olmak üzere filmin oyuncu kadrosundan destek alınmış. Eğer tek kişilik senaryoyu tamamlayabilirseniz veya buna dayanamazsanız, son olarak multiplayer modlara da göz atabilirsiniz. Robot kapışmaları, şüphesiz tek kişilik deneyimden daha zevkli bir tecrübe yaşatabilir. Sonuca gelirsem Transformers: Revenge of the Fallen, önceki oyunundan kötü. İlk Transformers, çok iyi bir yapım olmamasına rağmen, başında saatler geçirebilmiştim, fakat aynı yorumu Revenge of the Fallen için söyleyemem.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2023 15:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2018 19:56
ya beyler ben öğreticide son görevi geçemiyorum biri bana yardım etsin yapamıyorom 1 saattir öğreticide son görev hangi tuşlara basıcas
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2015 16:43
bu oyun 10 NUMARA bence GTA transformers SANANDREAS çok iyi grafik hilesini bulun GTA 5 i sollar 1080 De gerçek gibi
Kalan Karakter : 300 Gönder
Transformers: Revenge of the Fallen

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×