Türk oyun sektöründe bir ilk yaşandı

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 12.10.2010 - 11:19
Oyunlar, öğretir
Total War oyunlarını oynayanların tarih sevmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden Total War Türkiye resmi fan sitesi 2011 yılı için başladığı yenilik çalışmaları için tarih editörü arayışına girdi. Editörlük başvuruları kabul edilen iki kişiden biri olan Özgür Göndiken, hazırladığı yazısı ile Kütahya Ali Güral Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Sayın Avkan’ın dikkatini çekti ve yapılan görüşme sonrasında Kütahya Ali Güral Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Muammer Sarıkaş, tüm okul öğrencilerinin önünde küçük bir tören ile Özgür Göndiken’e Total War Türkiye resmi fan sitesinde yayınlanan "Osmanlı Haremi'nin Bilinmeyenleri" adlı yazısından dolayı kazandığı sertifikasını verdi.

Türk oyun sektöründe bir ilk yaşandı
Bu bir şeyi kanıtlıyor ki, oyunlar zararlı değil aksine yararlıdır. Medya ve bazı mercilerde yer alan “oyunlar boştur, gençlerin beyinlerini eritir” tarzı söylemler çürütülmüştür. Total War oyunları, tarihin önemli dönemlerini konu edinir ve tarih ile kısmen pararlel içeriğini sürdürür. Total War oynayanlar, oyun içeriğine bakarak tarihi %100 öğrenemez, araştırma yapması şarttır. Bu nedenle Total War Türkiye tarih adına başlattığı çalışmasıyla oyun oynayan kişilere bir öğrenim de kazandırmaktadır.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 01:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
Türk oyun sektöründe bir ilk yaşandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×