Türk oyun sektöründe bir ilk yaşandı

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 12.10.2010 - 11:19
Oyunlar, öğretir
Total War oyunlarını oynayanların tarih sevmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden Total War Türkiye resmi fan sitesi 2011 yılı için başladığı yenilik çalışmaları için tarih editörü arayışına girdi. Editörlük başvuruları kabul edilen iki kişiden biri olan Özgür Göndiken, hazırladığı yazısı ile Kütahya Ali Güral Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Sayın Avkan’ın dikkatini çekti ve yapılan görüşme sonrasında Kütahya Ali Güral Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Muammer Sarıkaş, tüm okul öğrencilerinin önünde küçük bir tören ile Özgür Göndiken’e Total War Türkiye resmi fan sitesinde yayınlanan "Osmanlı Haremi'nin Bilinmeyenleri" adlı yazısından dolayı kazandığı sertifikasını verdi.

Türk oyun sektöründe bir ilk yaşandı
Bu bir şeyi kanıtlıyor ki, oyunlar zararlı değil aksine yararlıdır. Medya ve bazı mercilerde yer alan “oyunlar boştur, gençlerin beyinlerini eritir” tarzı söylemler çürütülmüştür. Total War oyunları, tarihin önemli dönemlerini konu edinir ve tarih ile kısmen pararlel içeriğini sürdürür. Total War oynayanlar, oyun içeriğine bakarak tarihi %100 öğrenemez, araştırma yapması şarttır. Bu nedenle Total War Türkiye tarih adına başlattığı çalışmasıyla oyun oynayan kişilere bir öğrenim de kazandırmaktadır.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 05:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
Türk oyun sektöründe bir ilk yaşandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×