Türk oyunu Fernvaille yatırımcı arıyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 2.06.2021 - 19:04
Türkiye'nin kitle fonlamasına sunulan ilk oyunu olan Fernvaille, yapımı bitirebilmek için gereken desteği de Türk oyunculardan arıyor.

Negentra tarafından 1.5 yıldır üzerinde çalışılan proje olan Fernvialle, Türkiye'nin paya dayalı kitle fonlamasına sunulan ilk oyun projesi olarak kampanya sürecine başladı. İsteyen herkes SPK ve Takas Bank güvencesi ile oyunun yapımına destek olabiliyor. Battle Royal türündeki Fernvaille'nin, 200 oyuncuya kadar destek vereceğini söyleyen yapımcılar, ülkemizden çıkacak böyle bir oyunun, Türkiye ekonomisi için önemli bir yatırım aracı olduğuna inanıyorlar.

Türk oyunu Fernvaille desteklerinizi bekliyor

430.000 TL'lik bir hedef koyan firma, bu rakamın toplanması halinde, Anonim Şirket olarak ilerleyecek. Yatırım yapanların da hepsinin bir payı olacak. Yatırımlar, Borsa İstanbul'un iştiraki olan Takasbank'da toplanacak. İster kişi ister firma olarak yapabileceğiniz yatırımlarda belli bir alt limit bulunmamakla birlikte, üst limit 20.000 TL'dir. 1 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek olan kampanyaya destek vermek için tıklayın.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Fernvaille, kaza sonucu yaşanan nükleer bir patlama sonucu dünya atmosferine çok öldürücü nükleer sızıntıların atmosfere yayıldığı ve bu sızıntıların sürekli olarak rüzgâr sirkülasyonu aracılığı ile oyun adası etrafında dolaştığı paralel evrende geçen bir oyundur. Oyuncalar tarihteki ikonik karakterler ile diğer oyuncular ile ölüm kalım savaşına girerek nükleer sızıntıya yakalanmadan ada merkezinde, nükleer sızıntıdan korunmak için inşa edilmiş dev bir cam kapsülün içerisine yerleştirilmiş şehirde bulunan rokete binerek ada'dan kurtulmaya çalıştıkları bir son kalan kazanır oyunudur.

Türk oyunu Fernvaille desteklerinizi bekliyor

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 21:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2021 14:43
Son zamanlarda türk oyunları irili ufaklı boy göstermeye başladı. Tecrübeli ekiplere destek verilmesi halinde neden bizden bi divinity, ori, metro çıkmasın ki? Umarım desteği bulursunuz.
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2021 15:50
Nezaketiniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz. Umarım yatırıma ulaşmakta zorluk çeken lakin hayallerinin peşini bırakmayan ekipler için güzel bir örnek teşkil ederiz. Bizim en büyük kazancımız bu olacak. Gürcan Serbest
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2021 20:46
işin içinde türk kelimesi geçiyorsa arkanıza bakmadan kaçın
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2021 14:44
Senin gibiler yüzünden aşağılık kompleksi içinde büyümüş veya yetişmiş bir nesil kol dolaşıyor ortada
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 14:24
Öyle düşünmeyin lütfen biz yada başka bir firma oyun sektöründe mutlaka çok başarılı işler yapacaktır. Paylarınızın güvenliği hususunda SPK'nın Paya Dayalı Kitle Fonlama Tebliğini gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Yorumlarınız için teşekkürler. Gürcan Serbest
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 11:07
Yatırım beklentisi düşük, 430 bin lira bir kısmı eş dosttan bir kısmı kredi vs toplanabilir. Kendiniz fonlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Ticaret risk almaktır. Risk alın borçlanın. Ayrıca %7 430 bin tl ise değerlenmeniz 6 milyon tl oluyor. Bu değerde bir girişim için borçlanma limitleri yüksektir.
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 12:53
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bugüne kadar kendi imkanlarımız ile getirdik ve halen devam ettiriyoruz. Hali hazırda görüştüğümüz yatırımcılar ve dağıtımcılvar. Amacımız hem pr hemde bir ilki başarmak. Bizden sonraki oyun girişimcilerine örnek teşkil edebileceğini düşünüyoruz. Gürcan Serbest
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 13:31
Unreal'dan hazır paket alınmış.(Foliage ve terrain için) Kendim de aldığım için oradan biliyorum. Böyle temel bir sahne yapmak yetmemeli fonlama isteği için.
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 10:01
Nezaketiniz için teşekkürler. Takdir edersiniz ki oyunu geliştirmek için görseli bekler isek çok yavaş kalırız. Biz bir yandan oyunu ve networkü geliştirirken onlarda pür dikkat görsel tarafı çözüyorlar. Dediğinizi dikkate alacağız lakin kickstartera zaten tam bir oyun içi video ile çıkacağız.
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 14:36
Şahsen yazdığınız için teşekkürler. Kastettiğim hazır bir paket olması ve sadece çok küçük bir şey çalışılmış, çok emek harcanmamış gibi gözüküyor. Ancak eğer fon çekmek istiyorsanız daha detaylandırılmış bir video yapılmalıydı diye düşünüyorum çünkü çizilenlerle yapılanlarda konsept farkı var.
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 13:58
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Unreal sandığınız için memnun olduk. Bu ön prototip Unity ile geliştirildi. Procedural bir terrain. Karakter hikayeleri, eskizleri karakter tasarımları, oyun tasarımları, dengeleri ve network üstüne çalışıyoruz. Şahsen bilgi vermek istedim. Gürcan Serbest.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2021 23:28
İsmini Google'da arattım ve ekşi sözlük yorumlarını okudum. Yatırım yapmadan önce araştırmanızı tavsiye ederim (:
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 14:30
Gürcan Beyi şahsen de tanırım. Bugüne kadar sektör için verdiği emek ve desteklerin neler olduğunu da bilirim. Gereksiz yere pislik atmayın.
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 14:22
Tabii ki kimse hem bizi, hem paya dayalı kitle fonlamasını araştırmadan yatırım yapmasın. Bilinçli yatırımcılar başımızın tacıdır. Yorumlarınız için teşekkürler. Gürcan Serbest
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 09:14
Şu sektöre o kadar emeği olmuş bir adamı hala ekşi sözlükte iki üç kim olduğu belirsiz nickin yazdığı yorumla yargılıyoruz..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Türk oyunu Fernvaille yatırımcı arıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×