Turkcell desteği ile Türk oyunları geliştiriliyor!

Turkcell desteği ile Türk oyunları geliştiriliyor!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 22.04.2014 - 16:20
Turkcell sayesinde başardılar!
Türkiye'nin mobil oyun geliştirme odaklı ilk eğitim programı olan, "Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi" ilk mezunlarını verdi. 6 hafta süren atölyede, yerli ve yabancı uzmanlar ile bir araya gelen 11 takım, kendi oyunlarını geliştirdi.
 
Eylül 2013’te mobil yazılım seferberliği hedefiyle başlayan Turkcell Geleceği Yazanlar Projesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte ortaya koyduğu proje, Turkcell üst yönetimi, yatırımcıları, dağıtımcılar ve eğitmenlerin katıldığı kapanış töreninde görücüye çıkardı.

Turkcell desteği ile Türk oyunları geliştiriliyor!

6 haftada tam 11 oyun geliştirildi ve yabancı uzmanlardan da ders aldılar.

8 Mart'ta başlayan programa, 396 başvuru arasından yapılan değerlendirmeler sonrasında 35 katılımcı kabul edildi. Katılımcılar 11 takım halinde, 6 hafta boyunca tasarımdan pazarlamaya geniş bir yelpazede dersler aldılar. Bir yandan da kendi oyun fikirlerinin ilk oynanabilir deneme sürümlerini geliştirdiler. Atölye süresince yerel sektörün öne çıkan isimlerinin yanı sıra; Rami İsmail, Artur Roszczyk, Doru Apreotesei ve Adam Russell gibi oyun alanında dünyaca ünlü isimler bizzat gelerek metodoloji ve vizyon dersleri verdiler.

Başarılı projelere Turkcell desteği!
Turkcell ve Bahçeşehir Üniversitesi'nin yaptığı açılış konuşmalarının ardından takımlar oyunlarını sundular ve başarı sertifikalarını aldılar.

Turkcell, oyun geliştirme ve eğitimine verdiği desteğin dışında, sektörü canlandırmak için başarılı ürünleri T-Market'e yükleyerek, kullanıcıların beğenisine sunacak. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi 2014-2015 eğitim döneminde açacağı, Türkiye'de bir ilk olan "Oyun Tasarımı" yüksek lisans programının duyurusunu yaparak, eğitime yatırımın önemini vurguladı.
 
Sırada projeleri hayata geçirmek var!
6 haftanın sonunda yatırım, pazarlama ve dağıtım desteği alması adına yatırımcı ve danışmanlar ile buluşturulan projeleri sırada uygulama aşaması bekliyor. 6 aylık yeni bir dönem ile devam edecek Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi, aynı zamanda programda verilen eğitimlere yönelik bir kitap çıkarmayı hedefliyor.

Turkcell desteği ile Türk oyunları geliştiriliyor!
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2020 04:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×