Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu resmen kuruldu

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu resmen kuruldu

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 2.07.2011 - 12:32
Türk Oyun Sektörü yepyeni bir çağa adım attı
Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde yayımladığımız Mevlüt Dinç röportajında bu mutlu haberi siz okuyucularımız ile paylaşmıştık. İşte şimdi artık o sihirli an kapımızı çalmış bulunuyor.

13 Haziran 2011 tarihli ve 63 sayılı Bakanlık oluru ile Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde 2 Haziran 2011'de yani bugün, saat 11:00'de gerçekleştirdiği toplantı ile resmen hayata geçmiş bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre, yeni kurulan federasyon, bilgisayar oyunları üzerine yoğunlaşacak.Federasyonun etkinlikleri kapsamında dünya genelinde düzenlenen çeşitli turnuvalar için milli takımlar oluşturulacak.

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu resmen kuruldu
Türkiye'ye gelecek oyun kategorilerini inceleyecek olan federasyon, "Playstation" oyunlarıyla ilgili de düzenlemeler yapacak. Federasyon, internet kafelerle ilgili çeşitli çalışmalarda da bulunacak.

Uzun yıllar boyunca Türk oyuncusunu ve gelişmekte olan Türk oyun sektörünü devlet seviyesinde temsil edecek ve büyük atılımların gerçekleştirilmesi için etkili adımlar atabilecek resmi bir kurumun ihtiyacını hissediliyordu. İşte bu büyük gelişme ile birlikte Türk Oyun Sektörü’ndeki ivmenin de en üst seviyeye çıkmasını umuyoruz.
Yorumlar 29
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 02:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×