Twitch bit skandalına karışanlar için polis baskınları başladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 4.01.2022 - 14:08
Twitch platformunda haksız kazanç iddiası ile hesaplarına bit basılan şüpheli yayıncılara polis baskınları yapılmaya başlandı.

Twitch platformunda geçtiğimiz haftalarda büyük bir kriz patlak vermiş ve ülkemizde birçok yayıncının bit skandalına karıştığı iddia edilmişti Twitch platformunun geçtiğimiz aylarda verilerinin sızmasının ardından ortaya çıkan bu bit skandalı meclise kadar taşınmış ve birçok yayıncının da platformu terk etmesine sebep olmuştu. İşte ismi bit skandalına karışan ve haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen bazı yayıncılara polis baskınları yapıldı. 

Twitch bit skandalına karışanlar için polis baskınları başladı

Twitch bit skandalına karışanlar için polis baskınları başladı

Twitch platformundaki bazı yayıncıların isimleri bildiğiniz gibi çalıntı kredi kartları ile alınan bit skandalına karışmıştı. 40-50 civarı hatta daha düşük izlenmelere sahip olan yayıncıların bile yüksek meblağlarda kazanç elde ettikleri iddia edilmişti. İşte bu bit skandalına ismi karışan ve haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen kişilere polis baskınları başladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü belirtilen dolandırıcılık soruşturması kapsamında İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekiplerin harekete geçtikleri ve Twitch platformunda yayın yapan ve kimliği bilinmeyen şahıslara ait kart bilgileri kullanılarak satın alınan BIT'lerin (Twitch Para Birimi) gönderildiği kişilerin tespit edildiği belirtilmiş. Tespit edilen ve 11 ilde 40 şüpheliye baskın yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

Daha önce bu konuyla ilgili bazı açıklamalarda da bulunan İbrahim Haskoloğlu'nun yayınladığı videoda polis kuvvetlerinin yayıncılara yaptıkları baskından görüntülere yer verilmiş. Haskoloğlu'nun yaptığı açıklama ve ilgili video şu şekilde;

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 03:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2022 16:10
Baskın yapılıp göz altına alınsa ne olacak. Gerekli kanıt yok ki. Adam haberim yok der geçer sanmam daha fazlasının olacağını
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2022 13:10
ne kullanıyorsun kardeşim? nasıl kanıt yok? sana 15.000 tl lik bit geliyor anonim hesaptan. bu bit çalınan kredi kartından yatırılmış. sen bu 15.000 nereden geldi hesap vereceksin veremezsen zaten suçlusun ki hepsi kabul ediyor olayı sadece bize mining den gelen para dediler diye yalan atıyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2022 01:13
çok sert bir ceza verilmeli hem para hem hapis. hırsızlarla işbirliği yapmak neymiş öğrenmeleri lazım. ahlak yoksunu terbiyesizler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.01.2022 17:31
yargılansın alayı kara para aklama
Kalan Karakter : 300 Gönder
JosefStone
JosefStone 4.01.2022 17:29
Bunun daha başlangıç olmasının, buna karışmış ne kadar kişi varsa adalet karşısında yargılanmalarının temennisiyle..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Twitch bit skandalına karışanlar için polis baskınları başladı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×