Twitter Elon Musk'ın teklifini kabul etme aşamasında

Murathan Özlü
Murathan Özlü 25.04.2022 - 16:54
Reuters ve Bloomberg gibi çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre Twitter Elon Musk'ın teklifini gün içerisinde kabul edebilir.

Twitter Elon Musk'ın teklifini bugün kabul edebilir.Musk, yaklaşık 2 hafta önce rekor teklif ile Twitter'ın kapısına gelmiş ve "ya kabul edersiniz ya da hissedarlığımı gözden geçiririm" ifadelerini kullanmıştı. Twitter'ın "ifade özgürlüğüne yeterince yer vermediği"nden yakınan ve kendi sosyal medya platformunu kurmayı sık sık dile getiren Elon Musk'ın hisse başına 54.20 dolarlık teklifinin Twitter yönetim kurulunda tartışıldığı ve gün içerisinde teklifin kabul edildiğinin açıklanabileceği belirtiliyor.

Twitter Elon Musk'ın son teklifini bugün kabul edebilir

Haberi duyuran kaynaklardan Reuters, anlaşmanın son anda bozulmasının her daim mümkün olduğunun altını çizmiş. Ayrıca, görüşmeler sırasında Twitter'ın, başka birinden veya gruptan teklif gelmesi durumunda Musk'a ödeme yaparak satın alma tekliflerini değerlendirebileceği belirtiliyor.

Twitter Elon Musk
Forbes'un listesine göre dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk'ın, yaklaşık 43 Milyar Dolarlık satın alma işlemini kişisel geliriyle gerçekleştirmeyi planladığı, şirketi Tesla'yı bu satın alma sürecine katmayacağı belirtiliyor. Twitter'ın, pazarlık aşamasının düzgün ilerlemesi durumunda en geç yarın (Amerikada Pazartesi bitmeden) Musk'ın teklifini kabul edebileceği ifade ediliyor.

Twitter'da konuşma özgürlüğünün olmadığından çokça yakınan Elon Musk,  dev sosyal medya platformunun hissedarlığı ile yetinmeyip platformu tamamen satın alarak bir değişim süreci başiatmak istiyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 15:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.04.2022 02:02
bu satın aldıktan hemen sonra herkes hesabını silse güzel olurdu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 18:52
Peki bu manipülasyon olmuyor mu?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Twitter Elon Musk'ın teklifini kabul etme aşamasında

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×