Ülkemizdeki sinema salonlarının 1 Temmuz'da açılacağı açıklandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 12.05.2020 - 13:55
Koronavirüs Salgını sebebiyle birçok mekanda olduğu gibi kapılarını kapatan sinema salonlarının yeni uygulamalar ile birlikte Temmuz ayında açılacağı açıklandı

Covid-19 ya da bilinen adıyla Koronavirüs Salgını oyun ve sinema sektörü gibi birçok sektörü de vurmuş durumda. Bildiğiniz gibi salgının batıya kaymasının ardından ülkemizdeki birçok mekanın da kapılarının kapatıldığını görmüştük. Restoranlar, kafeler dışında tiyatro salonları, sinema salonları da kapılarını kapatmıştı. Son günlerde başlayan normalleşme adımlarının ardından ülkemizdeki sinema salonlarının ne zaman açılacağı da açıklandı.

Ülkemizdeki sinema salonlarının 1 Temmuz'da açılacağı açıklandı

T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Covid-19 Normalleşme Planı belgelerine göre sinema ve tiyatro salonları 1 Temmuz itibari ile kapılarını açmaya başlayacak. Tabi bu tarihe kadar virüsün ilerleyişinin kontrolden çıkması ertelemelere veya bu tarihlerin iptaline de sebep olabilir.

Ayrıca artık günlük hayatımızın bir parçası haline gelen maske kullanımı ve 1.5 metre sosyal mesafe kuralının sinema ve tiyatro salonlarına yansıtılacağı da gelen bilgiler arasında. Yani hijyen kurallarına uyulması, salonların sürekli temizlenmesi dışında alışık olduğumuzdan çok daha az seyircinin salonlara alınacağını söyleyebiliriz. Bu durumda maliyetlere nasıl yansıyacağı ya da bilet fiyatlarında yeni bir artış olup olmayacağı ise belli değil. Muhtemelen tarih yaklaşınca bu konularda da gerekli açıklamalar gelecektir diye tahmin ediyoruz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2022 21:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2020 22:23
oh açsınlar açsınlar, avmleri de açtılar iki haneli iq'ya sahip olanlar doluştu, sinemalara da doluşsunlar da güzel ülkemin iq ortalaması en azından şöyle bir 90'ın üstüne çıksın...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.05.2020 14:24
Sinemania bittiginden beri gdemiyorduk zaten bu şartlarda gidenin aklından şaşarım.
MK Okuru
MK Okuru 12.05.2020 22:23
En kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum kanka. Çok mutluyum gerçekten. Senin de gitmeni tavsiye ederim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.05.2020 14:50
Biletle beraber bir tane dvd hediye olursa iyi olur.. ki bilet fiyatı böyle giderse aynı hesaba denk gelir... En azından insanlara bir seçenek verilmiş olur..
MK Okuru
MK Okuru 12.05.2020 20:35
Boyle bisey mumkun degil filmler bluray formatinda cikiyo ve fiyatlari zaten yuksek
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ülkemizdeki sinema salonlarının 1 Temmuz'da açılacağı açıklandı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×