Valorant'ın en büyük eSpor finali Türkiye'de yapılacak

Ersin Kılıç 15.05.2022 - 00:02
Riota Games ülkemiz eSporu için oldukça önemli bir açıklama yaptı ve Valorant Champions Tour finalinin Türkiye’de oynanacağını duyurdu.

Riot Games'ten oldukça sevindirici bir açıklama geldi. Ülkemizde 10 yıldır faaliyet gösteren ve bu süreçte esporun gelişimine büyük katkı sağlayan firma, Valorant Champions Tour finalinin Türkiye’de yapılacağını resmen açıkladı. Yapılan açıklama ve konunun detayları şu şekilde;

Valorant Champions Tour finali Türkiye’de olacak

2022 VALORANT Champions Tour'un son iki uluslararası etkinliğinin gerçekleşeceği şehirler açıklandı. İlk olarak, her bölgenin Challenger II. Aşama etkinliklerinden en iyi takımlar sezonun ikinci Masters etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Kopenhag'da karşılaşacak. 10-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvada VCT puanları, ödüller ve zafer için yarışan on iki takım yer alacak.

Valorant'ın en büyük eSpor finali Türkiye'de yapılacak

VALORANT Champions Tour'un 2022 sezonu İstanbul'da noktalanacak! Champions, bilmeyenler için dünyanın en iyi on altı takımının VALORANT Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edeceği yıl sonu final etkinliği.

2-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte toplamda on altı takım mücadele edecek. Bunlar sezon boyunca elemeleri geçen on takım ve Ağustos ayında oynanacak Son Şans Elemelerini geçen altı takım olacak.

Riot Games’ten yapılan açıklama şu şekilde, “Hedefimiz en büyük uluslararası etkinliklerimizi canlı seyirci önünde oynamak. Bu iki şehir de hedefimize ulaşmamızı için gereken koşulları sağlamanın yanı sıra etkinlikte yer alacak tüm takımların etkinliğe güvenli bir şekilde katılmaları ve rekabet etmeleri konusunda güvence sağladı. Bu iki etkinliğin ilk ayrıntılarını sizinle paylaştığımız için heyecanlıyız ve önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi sağlayacağız.”

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2024 05:00
Kalan Karakter: 300 Gönder
Valorant'ın en büyük eSpor finali Türkiye'de yapılacak
İlginizi Çekebilir