Worlds 2020'de grup aşaması tamamlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.10.2020 - 10:32
League of Legends Dünya Şampiyonası 2020'de grup aşaması tamamlandı. Çeyrek final heyecanı 15 - 18 Ekim tarihleri arasında yaşanacak.

16 takımın mücadele ettiği 2020 Dünya Şampiyonası Grup Aşaması maçları tamamlandı. 25 Eylül’de ön eleme aşaması maçlarıyla başlayan şampiyona heyecanı, 15 - 18 Ekim tarihleri arasında oynanacak çeyrek final mücadeleleriyle devam edecek.

Kuzey Amerika’nın hayal kırıklığı, Kore’nin yükselişi

Kuzey Amerika bölgesi (LCS) Grup Aşaması’nda 3 takım ile temsil edildi. Team Liquid ve FlyQuest gruplarını 3'er galibiyetle tamamlasa da bu sonuç onları çeyrek finale taşıyamadı. Bölge şampiyonu TSM ise şampiyonayı galibiyet alamadan tamamladı. Üç LCS temsilcisi için de şampiyona sona erdi. Şampiyonaya 3 takım gönderen Güney Kore bölgesinin ise (LCK) üç temsilcisi de adını çeyrek finale yazdırdı. DAMWON Gaming ve GEN.G Esports gruplarını lider tamamlarken DRX de ikinci sıradan çeyrek final biletini kaptı.

Çin ve Avrupa’dan Birer Kayıp

Son iki şampiyonayı kazanan Çin bölgesi (LPL) bu yıl gruplarda 4 takım ile temsil edildi. Suning, JD Gaming ve Top Esports adını çeyrek finale yazdırmayı başarsa da LGD Gaming, C grubunu 3. sırada tamamlayarak şampiyonaya veda etti.

Worlds 2020'de grup aşaması tamamlandı

Benzer bir kaderi Avrupa takımları da yaşadı. 3 takım ile şampiyonada temsil edilen Avrupa bölgesi (LEC) çeyrek finale iki takım yolladı. G2 Esports ve Fnatic yoluna devam ederken Rogue grubunu 4. sırada tamamlayarak hayal kırıklığı yarattı.

Çeyrek Final heyecanı 4 gün sürecek

15 Ekim’de başlayacak çeyrek final maçları için eşleşmeler belli oldu. Dört gün sürecek heyecanda bütün maçlar saat 13.00’da başlayacak:

15 Ekim: DAMWON Gaming - DRX
16 Ekim: Suning - JD Gaming
17 Ekim: Top Esports - Fnatic
18 Ekim: Gen.G - G2 Esports

Beş maç üzerinden oynanacak serileri kazanan takımlar yarı finale yükselecek. 24 Ekim ve 25 Ekim’de oynanacak yarı final karşılaşmalarını kazanan iki takım 31 Ekim’deki finalde karşı karşıya gelecek

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 11:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
Worlds 2020'de grup aşaması tamamlandı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×