League of Legends’da dünyanın en iyi 16 takımı belli oldu

League of Legends’da dünyanın en iyi 16 takımı belli oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 2.10.2020 - 11:41
Dünyanın farklı noktalarından katılan takımların yer aldığı 2020 Dünya Şampiyonası heyecanı, 25 Eylül’de ön eleme aşaması maçlarıyla başladı.

Dünyanın dört bir yanındaki bölgesel liglerin en iyi takımlarının yer aldığı 2020 Dünya Şampiyonası heyecanı, 25 Eylül’de ön eleme aşaması maçlarıyla başladı. Temsilcimiz Papara SuperMassive'in de aralarında olduğu 10 takım ön eleme aşamasında mücadele etti. Gösterdiği performansla göz dolduran temsilcimiz, ön eleme finallerine yükselmeyi başardı.

Takımlar 5'erli ikili gruba ayrıldı. A Grubu'nu lider tamamlayan Team Liquid ve B Grubu'nu lider tamamlayan PSG Talon direkt olarak 2020 Dünya Şampiyonası'nda ana sahneye yükseldi. Gruplarının son sıralarında yer alan INTZ ile V3 Esports şampiyonaya veda etti. Temsilcimiz Papara SuperMassive ise A Grubu'nu 2 galibiyet ile 3. sırada tamamladı ve Ön Eleme Finalleri'ne yükseldi. Papara SuperMassive, Ön Eleme Finalleri'nde daha önce grup maçlarında mağlup ettiği MAD Lions ile karşılaştı. Beş maç üzerinden oynanan seriyi temsilimiz 3-2 kazandı ve Ön Eleme Finalleri'nde bir üst tura yükseldi. Bu galibiyet, bir küçük bölge takımının bir büyük bölge takımı karşısında aldığı için beş maçlık seri galibiyeti olarak tarihe geçti.

Papara SuperMassive, en iyi 16 takım arasına girmek için mücadele etti

Ön Eleme Finalleri'nin ikinci turunda Papara SuperMassive'in rakibi Unicorns of Love oldu. Temsilcimiz bu mücadeleden galip ayrılması halinde ana sahneye yükselecek ve dünyanın en iyi 16 takımından biri olacaktı; ancak Unicorns of Love seriyi 3-0 kazandı ve adını son 16'ya yazdırdı. Papara SuperMassive'in 2020 Dünya Şampiyonası macerası böylelikle sona erdi.

Eşleşme tablosunun diğer kısmından yükselen LGD Gaming ile birlikte de 2020 Dünya Şampiyonası'nda ana sahnede mücadele edecek 16 takım belli oldu. Grup aşaması maçları 3 Ekim - 11 Ekim tarihleri arasında oynanacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 01:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×