1/3

WWE SmackDown! vs. Raw

WWE SmackDown! vs. Raw

Ardacan Özdemir
Ardacan Özdemir 3.06.2010 - 12:31
Hayatınızın atraksiyonuna hazır mısınız?
Platformlar PlayStation 2
WWE SmackDown! vs. Raw
  • Yapımcı - Yayıncı Yuke's - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 85
Artılar Güzel grafikler. Rahat oynanış. Amerikan Güreşinden beklediğiniz her şey var.
Eksiler Sesler başarısız. Online oyun fazlasıyla laglı.

Ülkemizde sevilerek izlenen, ama pek bilinmeyen bir spor olan Amerikan Güreşi (Pankreas) oyunları, aslında benim her zaman en keyif alarak oynadığım oyunlardan biridir. Piyasada uzun süredir bulunan Amerikan Güreşi oyunlarının belki de en iyilerinden olan “Smackdown” serisinin 6 yıllık bir geçmişi vardır ve epeyce de oyunu piyasada yer bulmuştur. Bunları sıralamak gerekirse; WWF Smackdown, WWF Smackdown 2: Learn your role, WWF Smackdown: Just bring it, WWE Smackdown: Shut your mouth, WWE Smackdown: Here comes pain ve 3 ay önce çıkan WWE Smackdown vs RAW olarak söylenebilir.

Geçen seneki oyunları "WWE Smackdown here comes pain" ile yakaladıkları başarının ardından THQ, eski taktiği uygulayıp aynı oyunu tekrar karşımıza mı getirecek, yoksa yepyeni bir oyun mu hazırlayacaktı? Bu hepimizin aklında soru işareti bırakan bir konuydu. Mesela WWF Smackdown: Just bring it ile Shut your mouth arasında küçük ayrıntılar dışında pek bir fark yoktu. Dolayısıyla yeni oyunumuz bu tabuyu yıkacak mıydı sorusu akıllarda duruyordu. Gelin hep beraber bu sorunun cevabını bulalım.

“If you smell well the rock is cookin''

Öncelikle oyun modlarından başlamak istiyorum. Oyunda Exibition, Crate season, PPV, WWE Shop Zone modlar var.

Exibition: Bildiğimiz maç modu, ama burada çok fazla maç türü var. Bunlar:

Single: Teke tek karşınızdaki rakiple mücadele ediyorsunuz. Kuralları belirlemek sizin elinizde. İster diskalifiyeyi kaldırın, ister maç esnasında başka bir güreşçiyi çağırın. İster ringin altından silah (sandalye, çekiç gibi bilindik Amerikan Güreşi silahları) alıp rakibinizi yok edin.

Maçı kazanmanın birden fazla yolu var. Pin fall: Rakibinize bitirici hareketinizi yaptıktan sonra, üstüne çıkıp (aşağı yön tuşu ve yuvarlak tuşuna birlikte basarak yapabilirsiniz) hakeme tuş için üçe kadar saydırabilirsiniz. Give up: bu rakibinizin pes etmesi sonucu olan bir şey. Bunun için rakibinize pes ettirici hareketinizi yapmalısınız. Bunu rakibiniz yerdeyken, ayaklarının yanında sağ yön tuşu, yuvarlak, başının yanında sol yön tuşu yuvarlak ile yapabilirsiniz.

Tag: Takım halinde yukarıdaki kurallar içersinde güreşiyorsunuz. Tek fark varkı dört veya altı kişi güreşiyor olmanız. Tag’ında türleri var. 6 man tag, 4 man tag ve tornado tag. Tornado tag’da diskalifiye yok. Yani 4 veya 6 adam istediğini yapabiliyorlar sahada, ama normal tagda sırayla dövüşüyorsunuz. Sahada en fazla iki kişi olabiliyor, üstelik dışardan girmeye izin var. Fakat bu durumda hakem sizi dışarı atıyor. Hakemi döverek bunu engelliyebilirsiniz, ama diskalifiye olursunuz. Kurallı adam değişimi için takım arkadaşınızın eline vurmalısınız.

Hardcore: Aynı kurallara sahip fakat bu sefer saha dışında ve içinde silahlar var. Beyzbol ve kendo sopaları, çöp kutuları ve kapakları, masalar, merdivenler bunlardan bazıları.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×