Xaomi, 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye'de üretime geçiyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 4.02.2021 - 11:24
Türkiye, Xiaomi'nin 30 milyon dolarlık yatırımla Avcılar'da açacağı fabrika ile markanın dünyada üretime geçtiği dördüncü ülke olacak.

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden biri olan ve ülkemizde de popülerliğini devam ettiren Xiaomi, yaptığı açıklama ile Türkiye'de kuracağı fabrikanın detaylarını paylaştı. Avcılar'da kurulacağı açıklanan bu fabrikanın 30 milyon dolar yatırım ile birlikte faaliyete geçeceği de belirtildi. Firmanın konu ile ilgili yaptığı resmi açıklama şu şekilde;

Xiaomi Türkiye'de fabrika kuruyor

Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak. Marka bu yatırımıyla hem mavi yaka hem beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 2000 kişiye de istihdam sağlayacak. Salcomp iş birliği ile hayata geçirilecek fabrika yıllık 5 milyon adet telefon üretim kapasitesine sahip olacak. 

Konuyla ilgili Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu: "Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye'de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye'nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz." dedi. 

Liu sözlerini, "Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye'nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye'de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim." diyerek tamamladı.

Üretim ile ilgili Salcomp Avrupa Direktörü David Chang: "Türkiye'ye yeni teknolojiler kazandırabilmek ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha öne taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. Yeni teknolojilerin üretimi için durmadan çalışan Xiaomi hem yeni ürünleriyle hem de Türkiye'deki yatırımlarıyla büyümesini sürdürecek.

Xiaomi M11 Lite teknik özellikleri belli oldu

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 11:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2021 12:41
Yerli ve milli çin telefonumuz olacak.
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2021 14:35
O milli olmuyor, yerli oluyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2021 11:49
Ulan çin olmaya başladık yavaş yavaş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xaomi, 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye'de üretime geçiyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×