Xbox FPS Boost özelliği 74 oyuna daha eklendi

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 4.05.2021 - 12:35
Microsoft Xbox FPS Boost özelliğini etkinleştirmek için 70'den fazla oyunun güncellendiğini onayladı. Toplam 97 oyun bu özelliği destekliyor.

Microsoft Xbox Series X / S'de FPS Boost özelliğini etkinleştirmek için 70'ten fazla oyunun güncellendiğini onayladı. Bu sayede Xbox FPS Boost özelliğini destekleyen oyunların sayısı 97'ye yükselmiş oldu. Henüz taze bir özellik olan FPS Boost orijinal oyun kodunda değişiklik yapılmasına gerek kalmadan geriye dönük uyumlu belirli oyunlarda performansı artıran sistem düzeyinde bir özelliktir.

Xbox FPS Boost artık 74 oyunda daha destekleniyor

Desteklenen Xbox One oyunlarının orijinal kare hızlarının dört katına kadar yükseldiği gözlemleniyor. Şubat ayından -özelliğin duyurulduğu aydan- itibaren bu özelliğe sahip olan ilk beş oyun Far Cry 4, New Super Lucky's Tale, Sniper Elite 4, Watch Dogs 2 ve EA'in UFC 4'ü oldu. Aynı zamanda aynı ay içerisinde Bethesda'nın Dishonored: Definitive Edition, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, Fallout 4, Fallout 76 ve Prey oyunları da Xbox FPS Boost özelliğine kavuşmuştu. Onları Nisan ayında 13 EA oyunu daha takip etti.

Xbox FPS Boost özelliği 74 oyuna daha eklendi

Microsoft dün Assassin's Creed Unity, Shadow of the Tomb Raider, Far Cry 5, Wasteland 3 ve Deus Ex Mankind Divided dahil olmak üzere 74 oyuna daha Xbox FPS Boost özelliğinin eklendiğini doğruladı.

Özelliğin eklendiği başlıca önemli oyunlar şöyle:

 • Alien Isolation
 • Gears of War 4
 • Halo Wars 2
 • Hyperscape
 • Life is Strange 1 & 2
 • Metro 2033 Redux
 • Overcooked! 2
 • ReCore
 • Sleeping Dogs Definitive Edition
 • Superhot
 • Untitled: Goose Game
 • Yakuza 6: The Song of Life

Bütün oyunların listesine Microsoft'un web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mart 2021 Xbox sistem güncellemesinin ardından, kullanıcılar herhangi bir oyun için "Oyunu Yönet" bölümüne gidebilir ve burada FPS Boost ve Otomatik HDR arasında geçiş yapmalarına olanak tanıyan bir buton bulabilirler. Uyumluluk seçeneklerinizi değiştirdikten sonra oyunu yeniden başlatmanız gerekecek.

Bir oyunun FPS Boost özelliğini veya Otomatik HRD'ı çalıştırıp çalıştırmayacağını görmek için oyuncular artık oyun sırasında kontrolcülerindeki Xbox düğmesine basabilir ve sağ üst köşede yer alacak bir gösterge, özelliklerin etkin olup olmadığını gösterecektir. Geriye dönük uyumluluk sayesinde eski oyunları yüksek kare hızlarıyla oynamanıza olanak sağlayan bu özellik oldukça kullanışlı. Sizler de görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 7.05.2021 09:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.05.2021 14:47
Grafikler düşüyor 720p de oynuyon oyunları bizde sanıyorduk Grafikler native 4K ya yükseliyor kaplamalar atmosferler heryer on numara akıyoruz ama nerdeeeee grafiği düşür 60 fps yap ne ala memleket yani anlıcağnız boş bi teknoloji yapmış microsoft
MK Okuru
MK Okuru 6.05.2021 10:36
Oğlum sıkılmadın mı şu safsataları yazıp durmaktan?? İşsizsen iş bulalım sana da bi sus artık. Virüs gibi dadandın şu siteye her habere aynı yorumlardan yazıp duruyosun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.05.2021 21:12
1 Saat normal oynayalım ve ne kadar elektirk harcadık not edelim
Sonra boostlu vaziyette oynayalım enerjiyi karşılaştıralım.
Gerçek mi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.05.2021 21:10
Yazılım ile o.c yapıyoruz donanıma
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.05.2021 15:32
Evil within 3 series x'e özel olursa silent hill etkisi yapar ve ps5'e darbe olur...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox FPS Boost özelliği 74 oyuna daha eklendi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×