Xbox kontrolcüsüne DualSense özellikleri gelecek gibi duruyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.07.2021 - 13:44
Xbox patronu Phil Spencer yaptığı açıklama ile Xbox kontrolcüsüne DualSense'te kullanılan özelliklerin gelebileceğini belirtti.

Xbox kontrolcüsünün DualSense özelliklerine sahip olan yeni bir modeli piyasaya çıkabilir. Bununla ilgili zaman zaman bazı rapor ve dedikodular duymuş olsak da ilk defa birinci ağızdan bir açıklama geldi. Xbox markasının tepe ismi olan Phil Spencer yaptığı açıklamada Xbox kontrolcüsüne DualSense özelliklerinin gelebileceğini ima etti.

Xbox kontrolcüsüne DualSense özellikleri gelebilir

Kinda Funny Gamecast programının son bölümüne konuk olan Phil Spencer, katıldığı bu söyleşide kontrolcüler ile ilgili bazı açıklamalara da imza atmış. "Donanım tarafındaki yol haritamızı düşündüğümde Liz Hamren ve ekibinin yaptıkları işleri gerçekten seviyorum diyen Spencer donanımla ilgili sözlerine şu şekilde devam etmiş; "Kesinlikle daha fazla yere daha fazla oyun getirebilecek farklı türde cihazlar geliştirmeyi düşünüyoruz. Muhtemelen kontrolcü üzerinde yapacağımız bazı işler olacak. Sony'nin DualSense kontrolcüsüyle çok iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum ve biz de bu özelliklerden bazılarına bakıyoruz ve geliştirmemiz gereken şeyler olduğunu düşünüyoruz."

Xbox kontrolcüsüne DualSense özellikleri gelecek gibi duruyor

Geçtiğimiz aylarda da Microsoft kullanıcılarına Xbox kontrolcülerinde DualSense özelliklerini isteyip istemediklerini sormaya başlamıştı. Firma Xbox Series X ve Series S modelini satın alan kullanıcılara donanımın yeni nesil hissettirip hissettirmediği de dahil olmak üzere birçok soru sormaya başlamış ve bu sorular arasında oyun severlerin DualSense özelliklerini Xbox kontrolcüsünde görmek isteyip istemedikleri de yer almıştı.

DualSense bazı kullanıcılarda teknik problemlere sahip olsa da yeni nesilin en ön plana çıkan donanım ürünü diyebiliriz. Sahip olduğu özellikler ile birlikte oyun deneyimini gerçekten de yükseltmeyi başarıyor. Umarız bu teknolojiler kalıcı olur ve tüm yapımlarda benzer örneklerini görmeye başlarız. Son olarak DualSense özelliklerini merak ediyorsanız yaptığımız incelemeye de göz atabilirsiniz.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2022 00:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2021 22:23
Bu nesil Xbox PlayStation'ı yenecek gibi duruyor
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2021 16:52
multiplatform oyunlarin simdiden cogunda onde xbox, kaldi ki overall olarak daha guclu bir sistem. jenerasyonu grafik kalitesi ve performans olarak net onde goturecek xbox.
MK Okuru
MK Okuru 17.07.2021 00:58
eşit grafiklerle yenemez
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2021 21:23
Adamlar açık açık demiş. Playsation kontrolcü iyi diye. Adam gibi adam çalmamış en azından.
cemakturk
cemakturk 17.07.2021 19:33
Çalıyor ama çalışıyor! Pardon o başka bir şeydi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2021 18:26
Ps5 kolu= çakma Xbox kolu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2021 18:06
Gelir Hacı gelir bekleyin gamepasse gelecekmiş dualsense :)))))
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2021 18:59
Koltuk çıkarın koltuk dualsence gibi tepki veren
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2021 12:32
Koltuk az kanka. DualSense gibi tepki veren masa, halı, kostüm falan da olması lazım. Diğer türlü atmosfere sokmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox kontrolcüsüne DualSense özellikleri gelecek gibi duruyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×