'Xbox Series X mümkün olduğunca uygun fiyatlı olacak'

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 9.06.2020 - 16:05
Pandemi döneminde bir konsol çıkartmanın zorluklarından bahseden Phil Spencer, Xbox Series X konsolunun mümkün olduğunca uygun fiyatlı olacağından bahsetti.

Xbox patronu Phil Spencer, BBC ile yaptığı görüşmede Xbox Series X için iyi haberi verdi. Dünyayı etkisi altına almış bir salgın döneminde, yeni bir konsol çıkartmanın zorluklarından bahseden Spencer, konsolun mümkün olduğunca uygun fiyatlı olmasına dikkat ettiklerini belirtti.

Xbox patronu Phil Spencer, oyuncu merkezli davranacaklarını belirtti

Phil Spencer yaptığı konuşmada Xbox olarak stratejilerinden ve yeni nesil konsol Xbox Series X'in satışlarından ziyade oyuncuların erişimiyle ilgilendiklerini belirtti.

Phil Spencer: "İnsanların yeni konsollarını almak için aylık ücret ödediği Xbox All Access adında bir abonelik programımız var. Eğer yeni konsol almak için zamanınız yoksa, mevcuttaki konsolunuzla kalacaksınız, biz o konsolu da desteklemeye devam edeceğiz. Smart Delivery özelliği sayesinde mevcuttaki konsolunuz için oyunlar almaya devam edebileceksiniz. Yeni konsolunuzu aldığınızda ise bu oyunlar, sizinle birlikte yeni konsolunuza geçecek, doğru olan tüketicilerin kendi seçimlerini yapabilmesine izin vermek."

Xbox başkanı Phil Spencer, gelecek nesil oyun konsollarını ...

Ayrıca Spencer, Xbox Series X konsolunun bu yılın sonlarına doğru çıkma yolunda olduğunu ve fiyatlandırmanın "Oyuncu merkezli" olması stratejisi hakkında da konuştu. Xbox Game Pass ve geriye dönük uyumluluk için Smart Delivery gibi hizmetlerle değer yaratmak istediklerini belirtti.

Phil Spencer: "Müşterilere doğru değeri sunduğumuzdan emin olmak istiyoruz. Fiyat önemli olacak. Fakat stratejimiz cihaz üzerine değil, oyuncu merkezli olacak. Eğer bu yıl bir ailenin Xbox Series X satın alma kararı verdiği yıl değilse, hiç sorun değil. Stratejimiz bu yıl kaç Xbox sattığımız yönünde değil."

Phil Spencer, zorlu bir pandemi döneminde olduğumuzun ve insanların Xbox almakla ilgilenmemelerinin bir sorun olmadığını belirterek oyun sektörüne bir değer kattı. Her şeyin satın alım rakamlarından, kazançlardan, dekontlardan ya da kredi kartlarından ibaret olmadığını bize hatırlatan pandemi günlerine sonsuz teşekkürler.

Sony cephesi PlayStation 5 için geliştirilen oyunların PlayStation 4 sürümleriyle ilgilenmediğini açıklarken, Microsoft tarafından Xbox One üzerinden satın alınan oyunların Xbox Series X'de oynanabilmesine yönelik Smart Delivery özelliğinin duyurulması da oyuncuları ikiye bölmüş durumda. Sony, beklentisini yeni konsolu üzerine kurmuşken Microsoft, eski yeni tüm konsolları için değer yaratma arayışında. İki konsol da çok uzak olmayan bir zaman dilimi sonrası karşımızda olacak. Perşembe günü PlayStation 5 için çıkacak oyunların tanıtılacağı etkinliği de unutmayın.

Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2021 08:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 20:34
Hala yurt dışında yaşayanlar için 1000 dolar para değil diyenler var, halbuki zerre kadar bilgi yok ne kadar vergi alındığına dair, kirasıdır şuyudur buyudur. Milletimiz gerçekten okumuş cahillerle dolu , zerre bilgisi olmayıp sırf algı oluşturmak için konuşanlar dört bir yanımızı sarmış maalesef.
MK Okuru
MK Okuru 13.06.2020 22:53
Yav bir oyun orda 60 birim değilmi ortalama gelir 3000 dolar değilmi sende hiç beyin hiç matematik yokmu bizde oyun 500 birim asgari ücret 2000 birim dünyanın en ağır vergileri ve petrolü bizde yav hiçmi saksı çalışmıyor senin
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 18:07
Siyasetini başka yerde yap
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2020 08:49
hımm demek ki en az 500 dolar
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 11.06.2020 07:24
Ureticiler ne kadar uygun fiyatla cikarmaya calissalar da malum vergiler yuzunden imkansiz oluyor bu durum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:37
Ne yapsa boş. Adam teknolojiyi mükemmel geliştiriyor ama oyun yapmayı unutuyor konsol için. Oyun konsolunun kendi oyunu yok. İroniye bak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spider_hip
Spider_hip 10.06.2020 10:18
TR'de 9000TL gibi bir tahminim var ama bakalım. Yanında oyun vs hediyesi ile 10.000TL olur.
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 17:44
Inşallah 20.000 tl olurda kimse alamaz böylece defolup giderler tc pazarından
Kalan Karakter : 300 Gönder
'Xbox Series X mümkün olduğunca uygun fiyatlı olacak'

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×