Xbox sunumunun dikkat çeken oyunu: Replaced

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.06.2021 - 22:10
80'li yılların daha karanlık bir tonlama ile ele alındığı Replaced, alternatif bir dünyada geçiyor ve Sc-fi elementleri ile dikkat çakiyor

Geçtiğimiz dakikalarda sona eren Xbox & Bethesda E3 2021 sunumunun dikkat çeken oyunlarından birisi de Replaced oldu. 80'li yıllarda alternatif bir zaman diliminde geçecek olan yapımda Sci-Fi elementleri de ağırlıkta olacak. Distopik bir tonlamaya sahip olan oyunda iradesi dışında insan vücuduna hapsolan bir yapay zekanın hikayesine tanıklık edeceğiz.

Xbox sunumunun dikkat çeken oyunu: Replaced

Xbox sunumunun dikkat çeken oyunu: Replaced

80'li yıllara alternatif bir bakış atmamızı sağlayan oyunun genel atmosferine baktığımızda böyle Blade Runner tarzında bir tonlamaya sahip olduğunu da görüyoruz. Piksel grafikleri olmasına rağmen atmosfer anlamında çok güzel bir tonlamayı yakalayan ekip bu ahengi aksiyon anlarında da sürdüreceğe benziyor. Özellikle yakın dövüş kısımlarında oyunun çok tatlı durduğunu da söylememiz gerekiyor.

Oyun bizi nükleer bir patlamadan neredeyse kırk yıl sonrasına ve Phoenix City isimli bir şehre götürecek. Şehre adını da veren Phoenix Corp şirketinin bu şehir üzerindeki etkisini oyun boyunca net bir şekilde göreceğiz. Yozlaşmış bir şirket olan Phoenix Corp.'un arkasındaki gizemi çözmek ve bu vücuda nasıl hapsolduğumuzun detaylarını öğrenmek ise bize düşecek. 

Oyunun ilham aldığı hikayelere baktığımızda da Blade Runner 2049, Alien ve Upgrade gibi siberpunk tarzı filmleri görüyoruz. Piksel sanat stili ve 80'lerin estetiğini birleştiren oyunda sürükleyici bir oynanışın bizi beklediği de belirtilmiş. Sad Cat Studios tarafından geliştirilen ve Coatsink tarafından dağıtılacak oyunun 2022 yılında PC, Xbox Series X / S ve Xbox One platformlarına geleceği de belirtildi. Oyunun çıktığı gibi Game Pass sistemine ekleneceğini de hatırlatalım.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 05:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2021 03:59
Sunumun en iyi tanıtımı bu oyundu en çok ilgimi forza 5 ile bu çekti
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 13:16
mekanlar çok iyi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 00:14
Sunumun beklenmedik yıldızı bu oyundu şahsen.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xbox sunumunun dikkat çeken oyunu: Replaced

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×