Yeni Resident Evil filminin ismi belli oldu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 21.03.2021 - 19:23
Johannes Roberts ve Greg Russo tarafından senaryosu kaleme alınan yeni Resident Evil filminin resmi ismi belli oldu.

Capcom tarafından geliştirilen popüler korku oyunu serisi Resident Evil, yeni bir filmle sinemalara geri dönüyor. 1998 yılında geçecek film, dünyayı bildiğimiz şekliyle yeniden şekillendiren ve viral bir salgını başlatan ikonik Raccoon City olaylarını konu alacak. Filmin vizyon tarihi daha önce 3 Eylül 2021 olarak açıklanmıştı. Ancak filmin resmi adı belli değildi. Filmin yönetmeni Johannes Roberts, SXSW etkinliği sırasında yaptığı bir açıklamada filmin Resident Evil: Welcome to Raccoon City olarak vizyona gireceğini duyurdu.

Usta yönetmen Roberts, IGN ile yaptığı röportajda "Açıkçası, yeni Resident Evil filminin daha önce vizyona giren filmlerle hiçbir bağlantısı yok. Video oyun serisinin köklerine dayanan tamamıyla yeni bir başlangıç hikayesi hazırlıyoruz." ifadelerinde bulundu. Serinin ilk iki oyunundan uyarlanacak filmde, Spencer Köşkü ve Raccoon City Polis Departmanı gibi bilinen mekanlar da bulunacak.

Yeni Resident Evil filminin ismi belli oldu

Yeni Resident Evil filmi, Resident Evil: Welcome to Raccoon City ismiyle vizyona girecek

Karanlık ve korkutucu bir atmosfere sahip olacak film, hem birinci hem de ikinci Resident Evil oyunlarını konu alacak ve Chris Redfield, Claire Redfield, Jill Valentine ve Leon S. Kennedy dahil tüm ana karakterlerle yeni bir orijin hikayeyi anlatacak. Usta yönetmen John Carpenter'ın büyük hayranı olduğunu belirten Roberts, Carpenter'ın başarılı yapımları The Fog ve Assault on Precinct 13'den ilham aldığını açıkladı. Roberts, Resident Evil: Welcome to Raccoon City ile seriye yeni bir başlangıç yapmayı umuyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Tom Hopper (Albert Wesker), Robbie Amell (Chris Redfield), Kaya Scodelario (Claire Redfield), Neal McDonough (William Birkin), Donal Logue (Chief Brian) ve Irons Avan Jogia (Leon S. Kennedy) gibi ünlü isimler yer alıyor. Robert Kulzer'ın yapımcılığını üstleneceği filmin yönetmen koltuğunda ise, Denizde Dehşet ve 47 Metre Derinde: Kafes filmlerinden tanıdığımız Johannes Roberts oturuyor. Filmin yapımcılığını ise, Constantin Film üstleniyor.

Son olarak Resident Evil: Welcome to Raccoon City filminin 3 Eylül 2021 tarihinde sinemaseverler ile buluşacağını belirtelim.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 14:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 00:56
abi lütfen birileri çıkıp zombilere karate yapmasın ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2021 22:53
Hadi inşallah eski filmler neydi ya öyle mianın bacaklarına mı bakalım filmmi izleyelim bilemedik
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni Resident Evil filminin ismi belli oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×