Yine yasaklandı!

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 14.07.2010 - 19:26
Metin 2'ye bu sefer de Muğla'dan yasak.

Beraberinde getirdiği çocuk ölümleriyle ülkemizin en tartışılan oyunlarından biri olan Metin2’ye Muğla valiliğinden yasak geldi. Çıkarılan karar gereğince Muğla’da 18 yaş ve altında ki çocukların Metin2 oynaması yasakladı.

Valilik karara gerekçe olarak, Muğla Üniversitenin hazırladığı raporu gösterdi. Üniversite’nin hazırladığı rapora göre Metin2, çocukların fizyolojik ve psikolojik olarak bozukluklar yaşamasına neden olan bir oyun.

Metin2, özellikle çocuklar üzerinde yarattığı bağımlılık yüzünden herkesçe bilinen bir oyun. Oyuna olan bu bağımlılık daha önce 13 yaşındaki Musa Kang’ın ölümüne bile neden olmuştu.

Yorumlar 32
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 17:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yine yasaklandı!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×