YouTuber, köpeğine verdiği eğitim yüzünden hapse girebilir

YouTuber, köpeğine verdiği eğitim yüzünden hapse girebilir

Furkan Güler
Furkan Güler 22.03.2018 - 10:18
Köpeğine Nazi selamı vermeyi öğreten YouTuber'ın mahkemesi devam ediyor.

YouTube'da Count Dankula olarak bilinen ve yüz binlerce takipçisi olan Mark Meechan'ın başına ilginç bir olay geldi. Meechan, geride bıraktığımız yıllarda köpeğine Nazi eğitimi vermiş ve Gas the Jews dediğinde köpeğinin sevineceği hareketlerde bulunmasına sebep olmuştu. Ayrıca köpeğine Nazi selamı vermeyi de öğreten Meechan, bu yaptıklarından dolayı mahkemeye verildi. Tabii ki bunu şaka amaçlı yaptığını belirten Mark Meechan, derdini bu durumu ofansif bulan kişilere anlatamadı. Dahası, YouTuber bu yaptıklarından dolayı hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir.

YouTuber, köpeğine verdiği eğitim yüzünden hapis cezası ile karşı karşıya

YouTube üzerinden 3 milyon kez izlenen video, henüz kaldırılmadı ancak YouTube yetkilileri videoyu uygunsuz bulduğu için yorum yapma gibi özellikleri video için devre dışı bıraktı. Meechan'ın gerçekten de bir Nazi destekçisi olduğu düşünülmüyor. Fakat internet üzerinde, kendini insanları yargılama yetkisi makamında gören kişilerin çokluğu yüzünden paylaştıklarımıza az da olsa dikkat etmeliyiz. Yoksa Meechan'ın başına gelenlerin aynısı, ülkemizde de bizim başımıza gelebilir. Diğer bir yandan Nazi destekçiliğinin Avrupa'da hiç sevilmemesi, Meechan'ı daha fazla suçlu duruma düşürmüş durumda. Bakalım mahkemenin sonucu ne olacak.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 21:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2018 14:06
yani bu political correctness delisi insanlar insani gerçekten ırkçı bir cani yaparlar bunlar tatlı su malumlarından beterler gerçekten hani ne oldu freedom of speach vardı şimdi ise herkes bir şeyden alınıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 11:16
anasını satayım yahudiler dolaylı yoldan da olsa hitlerin öldürdüğünün 2 katı müslüman öldürdü ortadoğuda bu neyin tribi oğlum,ne istiyonuz bütün dünyayı ele geçirip şişe çevirmecemi oynayacaksınız
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 17:37
iki olay çok farklı orta doğuda savaş yüzünden insanlar ölüyor. hitler tamamen belirli bir ırkı toplayıp köle gibi çalıştırıp türlü işkence yöntemleriyle öldürmüş. evet sonuçta ikiside ölmüş ama ww2 nazi vs yahudi olayları çok karanlık, insan derisinden eşyalar yapılma rivayetlerine kadar gidiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
hakande84
hakande84 22.03.2018 13:10
İki taraf da mal bence. Youtuber, bu videoyu neden yaptığını bir mantığa oturtamayacağı için, davacılar da pireyi deve yaptıkları için. Bir konuyu yok sayarsanız, o konu kendiliğinden imha olur, toplum dikkatini çekmez. Mevcut durumda mal arkadaşımız bu videoyu dikkat çekmek amacıyla yaptığı için başına gelmeyen kalmıyor. 3 milyon defa bu video dava konusu olduğu için ilgi çekti belki de. Karşı taraftaki beyinsizler de bu konuyu deşmeseydi belki de bu video ilgi bile çekmeyecekti.

Geçmişte yaşanan acılara hassasiyet gösterilmesi bir yere kadar anlaşılır. İnsan tabiatı aynı katliamları devam ettirirken ise bu hassasiyeti göremiyoruz. Aynı şekilde sırf dikkat çekeyim diye yapılan bazı hareketler de saçma sapan sonuçlar doğuruyor. Her şeyi geçtim, hayvana yazık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 11:48
nerde insan hakları düşünce özgürlügü :D lafa gelince mediniyet derler. işlerine gelmeyince herşeyi yaparlar. bizim ülkedeki bazı kör kişilerde görsün şunu düşünce özgürligide bi yere kadardır sonuçta.....
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×