Youtuber vergisi için yeni düzenleme

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 16.09.2021 - 21:02
Yeni yasa tasarısı ile Youtuber vergisi için de düzenleme yapıldı. Artık hesabınıza yatan paranızdan verginiz otomatik olarak kesilecek.

Hükümet tarafından yapılan yeni vergi yasası çalışmaları sonucunda, bizleri de ilgilendiren bir karar çıktı. Youtuber ya da yayıncılar kazandıkları para üzerinden ödedikleri stopajları, hesaplarına girerken otomatik olarak kesilecek. Kısacası Youtuber vergi mükellefi olmaya devam edecek ancak vergiyi tahsil etmekle yükümlü olan kurum bankalar olacak. Youtube ya da Google üzerinden gelen ödemeler de hesaba geldiği anda vergilendirilmiş olacak. Youtuber vergisi olarak da adlandırlan bu kazançlar aslında internet üzerinden para kazanan birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor.

Youtuber vergisi için yeni düzenleme

Yapılan açıklamalardan, Google'in yayıncılar için verdiği reklam hizmetlerinin de buna dahil olduğunu anlıyoruz. Sitesinde Google üzerinden reklam gösteren yayıncılar, ödeme hesaplarına girdiğinde hizmetleri vergilendirilmiş olarak görecekler.

Elbette bu durum şahış olarak bu yöntemle para kazananlar için geçerli olacak. Yine yapılan açıklamadan anladığımıza göre, şirket olarak bunu faturalı olarak kazanan firmalar, eski sistemle çalışmalarına devam edecek gibi görünüyor.

Henüz konu çok netlik kazanmış olmasa da, yakında tüm detayları belli olacaktır. Bizler de Youtuber vergisi hakkında yeni bilgiler edindikçe sizle ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 21:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 23:15
Bence butun parayi devlet almali !!! Bedavadan para kazaniyorlar zibidiler!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 23:01
Millete bir işe yaramayan abuk subuk yaptıkları hareketleri izletip para kazananlara gelsin. Adam gibi öğretici bir şeylere için uğraşanlara da tam tersi indirim vs olsa güzel olur.
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 22:11
17.09.2021 03:07; diğer medya organları nasıl denetleniyorsa aynı şekilde denetlenebilir. Teknoloji çok gelişti dostum, makine öğrenmesi denen birşey var. Görüntü işleme zaten çok daha eski.
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 03:07
Bunu kim nasıl belirleyecek? Bir kanal hem öğretici hem de abuk subuk video çekerse ne yapılacak?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 00:43
Ulan bu vergi kıyakları hep mi zenginlere vurur?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 23:51
Şahış olarak bu yöntemle para kazananlar mı? :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 23:07
Böylesi daha uygun olmuş. Muhasebeci vs. ile uğraşmaktan ve ek gider kalemi oluşturmaktan kurtarmış olur en azından.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Youtuber vergisi için yeni düzenleme

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×