Zynga, Türk firması Rollic Games'i 168 milyon dolara satın alıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.08.2020 - 11:45
Geçtiğimiz aylarda Peak Games'i satın alan Zynga, bu sefer başka bir Türk oyun firması Rollic Games'i de bünyesine katacağını resmi olarak açıkladı.

Türk oyun firması Rollic Games, Zynga tarafından satın alınıyor. Geçtiğimiz aylarda Zynga'nın Peak Games firmasını 1.8 milyar dolar gibi ülkemiz için rekor sayılacak bir ücret ile satın almıştı. Bu satın alma işleminden sonra Zynga'nın ülkemizdeki satın almaları devam edeceğe benziyor. Firma şimdi de yine Hyper Casual türünde oyunlar üzerinde çalışan Rollic Games'i satın alacağını duyurdu.

Zynga, Türk oyun firması Rollic'i 168 milyon dolara satın alıyor

Zynga tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında Rollic Games'in hisselerinin %80'inin satın alınacağı belirtilmiş. Bu hisseler için ödenecek olan fiyatın ise 168 milyon dolar olacağı da açıklanmış durumda.

Türk oyun şirketi Rollic Games, kuruluşundan kısa bir süre sonra 200 milyondan fazla indirme rakamına ulaşmış ve bu tür için dünyanın sayılı firmalarından biri haline gelmişti. Son üç ay içerisinde Amerika'daki en çok indirilenler listesine üç farklı oyun ile girmeyi başaran firma anlaşılan bu başarıları ile Zynga'nın dikkatini çekmiş durumda. Şirketin kalan %20 hissesi ise önümüzdeki üç yıl içerisinde yapılacak karlılığa göre yine Zynga tarafından satın alınabilecek. 

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 17:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2020 15:50
Arkadaş bazen kıllanıyorum içimden bir ses kötü şeyler fısıldıyor.
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2020 20:45
Senin kardeş diyen ağzını yerim tontikim. Tikim.
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2020 16:05
Tüy dökücü kullan kardeş kıllandıysan. Kötü ses de duymazsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
Zynga, Türk firması Rollic Games'i 168 milyon dolara satın alıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×