"BF4 buglı çıktı, çünkü..."

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 20.12.2013 - 21:07
Biz bu açıklamayı anlamadık
Battlefield 4'ün çıkışı gerçekten de, artık ismini koyalım, bir faciaya dönüştü. Her gün önümüze düşen haberler arasında yeni bir yama, o yamanın yarattığı yeni sorunlar, o sorunlar için yayınlanan yeni bir yama görmekten bir hâl olduk. En sonunda farklı bir mevzu çıktı karşımıza: DICE'un kendini açıklayışı. Öncelikle sorunun Frostbite 3'e geçişten olduğunu belirtiyorlar. Kodlama iki motorda çok farklı olduğundan, bu BF4'e yansımışı. Her olasılık için oluşacak bugları tahmin etmelerinin de mümkün olmadığını söylüyorlar. Birden fazla kaynakta çalışan kodların, "timing dependant" olduğu, zamanlamaların da donanım/yazılım/arka plan işlemi kombinasyonlarına göre oynayabileceğini ve oyunu çökertebileceklerini söylüyorlar. Çok karmaşık mı geldi? Sizi o zaman bu açıklamanın altına Draug isimli kullanıcının yaptığı yoruma alalım: "Başka bir deyişle, beta testi daha geniş bir bilgisayar yelpazesi içerisinde yapılmalıydı. Ya da: 'Daha fazla zamana ihtiyacımız vardı'". Draug'un lafının üstüne bir şey söyleyesimiz gelmedi.

"BF4 buglı çıktı, çünkü..."
Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 11:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
"BF4 buglı çıktı, çünkü..."

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×