Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite gizemi

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 22.06.2022 - 17:31
Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite karakterinin korkunç gizemini ve aslında gerçek hayattan izler taşıdığını biliyor muydunuz?

Eğer Red Dead Redemption 2 oynadıysanız içerisinde çok fazla gizem, açık dünyasında keşfedilecek çok fazla mekan olduğunu bilirsiniz. Bugün sizinle bunlar arasında belki de ilgimi en çok çeken Gertrude Braithwaite gizemini ele alacağız. Keşfetmek için gerçekten meraklı olmanız gereken, size şifreler çözdüren ve sonunda şok etkisi yaratan bu gizem ve daha niceleri Rockstar Games'in başyapıtında keşfedilmeyi bekliyor.

Dikkat, dikkat! Bu içerik oyunu oynamamış oyuncular açısından hikayeye dair spoiler bilgileri içerebilir. Bunun bilincinde olarak okumaya devam ediniz...

Şeytanla dans eder miydiniz? Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite gizemi!

RDR2'de oyunun ortalarına doğru Gray ve Braithwaite ailelerinin kavgasının ortasında kaldığınız bir kısım var. Braithwaite ailesinin güzel bir malikanesi var ve Gertrude'nin gizemi de bu yapının etrafında yeterince vakit geçirirseniz fark edebileceğiniz bir lokasyonda başlıyor. Gelin isterseniz önce bu şanssız kız kim, kısaca bundan bahsedelim.

Gertrude, Braithwaite ailesinin bir ferdi ancak vücudunda -özellikle yüzünde- şekil bozuklukları olduğu ve akıl sağlığının da yerinde olmadığı gerekçesi ile aileden dışlanmış. Braithwaite'lerin adını ve şanını zedeleyeceğini düşündüklerinden bu zavallı kızı malikanenin dışında bir tuvalete kilitlemişler. Eğer Red Dead Redemption 2 oynarken etrafı yeterince kurcalamazsanız kendisi hakkında öğrenebilecekleriniz bu kadar, ancak bu buzdağının görünen kısmı. Bir bu kadar, hatta daha fazlası da keşfedilmeyi bekliyor.

Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite gizemi

Eğer Penelope Braithwaite'i oraya götürürseniz...

Ailesinden kaçması için malikanenin güzel kızı Penelope Braithwaite'e yardım ettiğiniz bir görev var. Burada kendisi atın arkasına biniyor ve kontrolü tamamen size bırakıyorlar. Eğer Penelope'yi kızın kilitlendiği tuvaletin yakınlarına götürürseniz bir olayı tetiklemiş olacaksınız ve kendisi size zavallı Gertrude hakkında bir iki bilgi çıtlatacak.

Gertrude Braithwaite ve sayıkladığı sayılar

Bu etkileşimden önce veya sonra gidip Gertrude'nin kilitli olduğu tuvaletin etrafında biraz vakit geçirdiyseniz bazı sayılar mırıldandığını duyacaksınız. Daha çok sırasıyla sayı sayamadığını, sayıları karıştırdığını düşündürse bile aslında buradaki dağınık sayıların birer anlamı var. Sürekli aynı sayılar sekansını tekrarlıyor ve bu sayılar şu şekilde:

 • 1, 2, 3, 7, 6, 4, 5, 11, 2...
 • 1, 2, 10, 3, 5, 8, 13, 14...
 • 1, 2, 3, 4, 17, 29, 13...
 • Yanına gittiğinizde buraya kadar olan kısmını saymaya çalışıyor.
 • 1, 2, 3, 4, 5, 17, 8, 9, 3...
 • 1, 2, 4, 7, 5, 9, 1... 1... 1... 1?
 • 1, 2, 3, 7, 6, 3, 5, 11, 2
 • 1, 2, 10, 3, 4, 5, 8, 13, 14
 • 1... 1, 2... 1, 2, 3, 4... 1, 2, 3, 4, 7, 3, 6!
 • 1, 2, 3, 4, 5, 17? 3, 4, 17? 29, 13
 • Ardından ise yukarıdaki sayıların tamamını döngü şeklinde söylemeye devam ediyor.

Bu sayıların ardında şifrelenmiş bir metin ya da başka bir şey yok. Yine de bu onların anlamsız oldukları anlamına gelmiyor. Öyle ki Gertrude yukarıda kalın yazıyla belirttiğim yerlerde görebileceğiniz gibi, ancak 5'e kadar sayabiliyor. Bu sayıların ne anlama geldiğini anlamak için ise Butcher Creek'e gitmemiz gerekiyor. Oyundaki en tuhaf ve gizemli kasabada elbette bunun bir karşılığı olmalı, değil mi? Aslında burada Gertrude bize iki mesaj veriyor, birincisi kendisi bir tuvalete kilitli, ikincisi ise yalnızca 5'e kadar sayabiliyor. Aynı zamanda içinde bulunduğu tuvaletin kapısı, doğrudan kasabaya bakıyor.

Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite Gizemi için son durak Butcher Creek

Butcher Creek'e gidip kasabadaki tuvaletleri kontrol etmeniz gerekiyor. Tesadüf olmayacak derecede garip bir şekilde koskoca kasabada 5 adet tuvalet bulunuyor. Bunların her birinin içerisinde de tahtaya kazınmış, sayıları temsil eden işaretler bulunuyor.

Gertrude Braithwaite Butcher Creek

İçlerinde sayılar bulunan bu tuvaletlerden 5 tane var ve yapmanız gereken tek şey, Gertrude'nin yaptığı gibi saymak. Şehirde içerisinde 1 yazan tuvaleti bulduğunuz yere haritanızda bir işaret bırakın, ardından diğerini aramaya koyulun. Hepsini bulduğunuzda elinizde haritadaki tuvaletlerin yeri ve sıraları olacak. Bunları harita üzerinde konumlandırıp sırasıyla bir çizgi çektiğinizde ve son çizgiyi tekrar ilk tuvaletin konumuyla birleştirdiğinizde ise şunu elde ediyorsunuz:

Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite gizemi

Bu bir "pentagram", pentagram birçok inanışta şeytani şeyler simgeler. Butcher Creek de oyunun arkaplan hikayesine göre bir şeytan tarafından lanetlenmiş bir kasabadır. Kasabadaki bütün gariplikler ve korkunç atmosferin nedeni de budur. Gertrude'nin hikayesinin buraya çıkması çok şaşırtıcı olmasa gerek. Burada ortaya çıkan pentagram, Gertrude'nin ruhsal açıdan hasta olmadığı, vücudunun bir şeytan tarafından ele geçirildiğini temsil ediyor. Görüntüsünün bu kadar korkunç ve üst dudağının yarık olmasının sebebi de buna yoruluyor. Öyle ki geçmişte Avrupa'da dudağı yarık doğan çocukların şeytanlar tarafından ele geçirildiğine inanılırmış.

Gertrude Braithwaite

Gertrude, RDR2'de karşılaşabileceğiniz en kaba karakter. Zaten kilitlendiği tuvaletin yanına gittiyseniz fütursuzca savurduğu küfürlerden anlamışsınızdır. Bütün bu Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite gizemindeki numaraların ve uzun yolculuğun ardından gönül rahatlığıyla şunu diyebiliriz; "Sen harika bir detaysın Rockstar!"

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 1.07.2022 10:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 21:38
Boşa gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri demiyoruz :) ah be gene canım çekti ama şimdi zor..
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 23:44
15:34 detay takıntım,şizofreni yok bende, 25 yıldır oyun görememişsen sana ne önersek boş bu yaştan sonra düzelemezsin allah yakınlarına sabır versin piskolojik takıntılar zordur boş gereksiz detaylara takılır kalırlar
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 15:34
06.18 sen çok görmüşün belli. Bi örnek ver bakalım bu kadar detaylı hangi oyunu önereceksin merak ettim bir 25 yıllık oyuncu olarak.
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 06:18
hayatında oyun görmemişsin. bu neki? gta'nın kovboy temalı versiyonu. tek bir farkı yok 50 yıldır aynı oyun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 01:05
Bu oyundan daha iyi bir oyun yapılacakmı acaba?Youtube dan detaylarını yayınlayan videoları izledikçe yok artık bunudamı düşünmüşler diyeceksiniz.Bukadar detayı nasıl yapabildiler!!!Bu nasıl bir yetenek arkadaş?
TheArkenstone
TheArkenstone 23.06.2022 22:08
PC ye çıktığı günden beri oynuyorum. Arazide atla gezmek bile bana güzel geliyor.
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 06:17
daha iyisi yapıldı gow ve ödül töreninde ezdi geçti her şey çer çöp detay gereksiz lüzumsuz detay koymak demek değil evet ağır işsizlere "boş" adamlara hitap ediyor olabilir ama gerçek oyunculara asla hitap etmez , vestern desen değil eğlenceli oyun desen değil boş boş balık falan tutuyorsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 22:09
Oynamasi eglenceli bir oyun degil,ben Evil west bekliyorum.
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 05:09
Git gta oyna cocugum
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 01:06
Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Hııııııııaaaaahhh ha ha ha ha ha ha
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 22:40
Youtube de rdr 2 gizemleri ile ilgli yabancı bir kanal var.neler neler var inanamazsınız buyuk ihtimal bu yazıda oradan alınıp cevrilmiş.Sırf bu gizemler için oyunu bır kere daha bitirmiştim.ve gercekten muhtememdi...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 22:13
Bir oyundan fazlası,
Kalan Karakter : 300 Gönder
Red Dead Redemption 2 Gertrude Braithwaite gizemi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×