Aksiyon türünün en iyi örneklerinden Doom Eternal çıktı

Aksiyon türünün en iyi örneklerinden Doom Eternal çıktı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.03.2020 - 13:38
Bir önceki oyunun izinden giden ve oynanışa yeni dinamikler ekleyen Doom Eternal bugün itibari ile PC, PS4, Xbox One ve Stadia için çıktı.

id Software yapımcılığında geliştirilen Doom Eternal sonunda çıktı. Bu ayın en önemli yapımlarından biri olan oyunun ambargosu geçtiğimiz günlerde kalmış ve biz de Doom Eternal İnceleme yazısı ile karşınıza çıkmıştık. Zaten Bethesda tarafından yayınlanan resmi açıklama da bizim yorumlarımıza da yer verilmiş. Oyunun çıkışı ile ilgili yapılan resmi açıklama ve detaylar şu şekilde;

Aksiyon türünün en iyi örneklerinden Doom Eternal çıktı

Bethesda Softworks'ün yaptığı duyuruya göre DOOM® Eternal an itibarıyla dijital olarak veya dünyanın dört bir yanındaki perakende mağazalarından alınarak Xbox One, PlayStation 4, PC ve Google Stadia platformları üzerinden oynanabilir.

id Software tarafından geliştirilen DOOM Eternal, E3 2019'da En İyi Aksiyon Oyunu ve En İyi PC Oyunu ödüllerini kazandı ve 350'den fazla “2020'nin En Heyecanla Beklenen Oyunları” listesinde yer aldı. DOOM Eternal, The Game Awards'un 2016'nın En İyi Aksiyon Oyunu ödülünü kazanan DOOM'un devamı niteliğindedir.

Aksiyon türünün en iyi örneklerinden Doom Eternal çıktı

id Software'in yönetici yapımcısı Marty Stratton oyunu tanımlarken “DOOM Eternal, stüdyomuzun geliştirdiği en iddialı oyun,” diye belirtiyor. “Hikâye ve BATTLEMODE'un kapsamı ve boyutu id Software'deki herkesin tutkusunu ve becerisini gösterici niteliktedir. DOOM Eternal'ın hazırlık sürecinde çok keyif aldık ve oyuncuların bu muazzam yolcuğun heyecanını deneyimlemesini dört gözle bekliyoruz.”

Şu ana kadarki en büyük, hızlı ve kapsamlı DOOM oyununda yeni beceriler ve silahlar üzerinde ustalaşmanızı gerektiren agresif ve ilgi çekici çatışma bulmacalarının tadına varacaksınız. Gücünü idTech® 7 motorundan alan ve Mick Gordon tarafından bestelenen yepyeni, nabız hızlandıracak müziklere sahip DOOM Eternal, oyuncuların DOOM'da (2016) keyif aldığı her şeyin üzerine koymanın yanı sıra çok daha derli toplu bir çatışma döngüsü, yeni ve klasik iblisler, güçlü ve yepyeni bir cephanelik ve daha önce kimsenin görmediği müthiş dünyalar sunuyor.

Oyunla ilgili ilk görüşlerden bazıları şöyle oldu:

“DOOM Eternal oynadıktan sonra sinir stres kalmıyor, hafiflediğinizi hissediyorsunuz.” – Merlin’in Kazanı

“DOOM diğer FPS oyunları için çıtayı çok yukarı çekiyor.” – Technopat

DOOM Eternal, Standard ve Deluxe Edition olmak üzere iki şekilde mevcut. Deluxe Edition'da, DOOM Eternal oyununun yanı sıra çıktıktan sonraki bir sene içinde gelmesi beklenen iki hikâye eklentisine erişim sağlayan DOOM Eternal Birinci Yıl Bileti bulunuyor! Ana hikâyeden bağımsız eklenti hikâyeleri dünyanın iblislerin istilasına uğramasına sebep olan kaotik olayları konu alıyor. Deluxe Edition'da ayrıca hikâye modunda ve BATTLEMODE'da kullanabileceğiniz Demonic Slayer Görünümü ve Classic Weapon Ses Paketi bulunuyor.

DOOM Eternal, ESRB derecelendirme sisteminde M, yani yetişkinlere yönelik olarak sınıflandırılmıştır. Standard Edition 199 ?’ye, Deluxe Edition ise 299 ?’ye alınabilir. PlayStation Store'dan Standard Edition 469 ?’ye, Deluxe Edition ise 569 ?’ye alınabilir. XBOX One için ise Microsoft Store’dan Standard Edition 470 ?’ye, Deluxe Edition ise 570 ?’ye alınabilir.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 00:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2020 13:17
Serious sam remake la bildigin haha
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2020 23:14
Oyun çok güzel, ama herkese göre değil, çok hareketli, dört bir yandan saldıranlara hızlı yanıt vermen gerekiyor, 4 saat kaptırdım kendimi, baş ağrısı yaptı. Bundan sonra saate bir 15 dakika ara vereceğim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2020 11:24
Ersin konuyla alakasız ama sorayım. PSN TR'de her çarşamba günü yenilenen indirimler bu sefer yenilenmediği gibi, tamamen kaldırıldı. Evet, haftanın oyunu dahi yok, hiç bir şey yok! Bu konu hakkında oyun basını olarak sizin bir bilginiz var mı? Öğrenebiliyor musunuz?

-----------------------------------

Selamlar, bu konu hakkında dün bir haber yayınladık ama Sony tarafından yapılan bir açıklama yok henüz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2020 10:02
Bedava oynanmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2020 21:29
hiç beğenmedim bana göre değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×