Anthem son günlerini yaşıyor olabilir, EA karar verecek

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 9.02.2021 - 13:20
Bir rapora göre EA yöneticileri Anthem oyununun durumunu inceliyorlar. Buna göre oyunu güncelleyebilir ya da direkt fişini çekebilirler.

Üçüncü şahıs nişancı türündeki Anthem çıkalı iki yılı geçiyor. BioWare "Biz devam oyunu üzerinde çalışıyoruz" dediğinden bu yana da neredeyse bir yıldan fazla oldu. Oyuna o zamandan bu yana çok az güncelleme geldi ve oyunun geleceğiyle ilgili ayrıntılar kamuya çok az aktarıldı. Bunun yerine oyun içinde daha fazla ganimet, daha tatmin edici Javelin yapıları gibi belli belirsiz vaatler verdiler. Zaten beklediği ilgiyi göremeyen oyunun geleceğini bu şekilde tehlikeye atmış oldular.

EA karar verecek, Anthem'in sayılı günleri kalmış olabilir

Bir Bloomberg raporuna göre, BioWare'in ana şirketi Electronic Arts oyunun mevcut durumunu inceleyecek ve buna göre yeni düzenlemeler yapacak. İhtiyaç duyulduğu taktirde ekibi genişletecek. Mayıs 2020'de ekipte toplam 30 kişi bulunuyordu. Artık Anthem'in iki şansı var gibi görünüyor, eğer EA gördüklerinden memnun olursa devam, olmazsa tamam

Çıkışıyla ilgileri kısa süreliğine üzerine çekse de oyuncuların istediği dokuyu tutturamadığı için kısa sürede adı daha az anılmaya başlayan oyunların arasına karışan Anthem, belki de son günlerini yaşıyordur. BioWare'in Anthem 2.0 ya da Anthem Next adını verdiği bir devam projesi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Fakat bu proje ile ilgili de henüz paylaşılan herhangi bir kayda değer ayrıntı yok. 

Anthem son günlerini yaşıyor olabilir, EA karar verecek

Ayrıca oyuna ait incelememizde "Grafikleri muhteşem olsa da yaşattığı performans sorunları, içeriksel olarak eksiklikleri, oyuncuyu oyunda tutmak için yeterli sebep sunmaması ve co-op oynanışı gerektiği kadar desteklememesi sebebiyle Anthem'ın şuan için başarısız bir yapım olduğunu belirtebiliriz" ifadelerini kullanmıştık. İncelemenin tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Şirket de bu sorunlu oyunun ardında yatan sebepleri öğrenmek için bir kuluçka ekibi oluşturmuştu. Hatta bunu duyuran isim BioWare Austin stüdyo yönetmeni Christian Dailey'in ta kendisiydi. Şimdi Dailey Dragon Age 4'ün dizginlerini eline almış durumda.

Aynı zamanda bu rapor ile ilgili EA'den de bir temsilci aracılığıyla açıklama geldi. Bir Electronic Arts temsilcisi şirketin söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmadığını söyleyerek rapor hakkında bir şeyler söylemeyi reddetti. Peki sizler bu konu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 13:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2021 17:29
Para kazanmaktan başka motivasyonu olmayan piyasaya yönelik işler yapıyorlar ne bekliyorlardı ki. Umarım Dragon Age 4 ilk oyun gibi olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2021 19:36
Hani 2.0 diye versiyonu yapılıyordu bunun
MK Okuru
MK Okuru 11.02.2021 01:04
Onun karar için bu zaten ya devam ya tamam.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2021 14:56
Dünyanın parasıydı alanlara şimdiden geçmiş olsun. Soğuk su içmek düşer artık.
Oyunkolik1907
Oyunkolik1907 10.02.2021 15:53
115?'ya aldım, ona rağmen pişmanım sunucuya bağlanma ve bağlantı kopmaları yüzünden...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyunkolik1907
Oyunkolik1907 10.02.2021 15:50
Para iadesi olur mu? fişini çekerlerse
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.02.2021 01:31
mass effect andromedanin ahi var bu leş oyunun uzerinde. umarim bioware adam oljr da uzman oldugi konuda, single player oyunlar cikartarak oyuncularin karsisina cikmaya odaklanir bundan sonra.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Anthem son günlerini yaşıyor olabilir, EA karar verecek

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×