Artık üniversite diplomalı sosyal medya fenomeni olabileceğiz

Artık üniversite diplomalı sosyal medya fenomeni olabileceğiz

Onur Güner
Onur Güner 20.06.2017 - 15:54
''Sosyal Medya Fenomeni Bölümü'' mezunuyum ben
Sosyal medya artık hayatımızın neredeyse her anında yer alıyor. Mesela bir kafeye gittiğinizde 10 kişiden 8'i telefonundan sosyal medya hesaplarına bakınıyordur. Hâl böyle olunca, insanlar sosyal medya ile tamamen içli dışlı olunca üniversite rektörleri de harekete geçti. Bildiğiniz gibi bir sosyal medya kullanıcısı bir de sosyal medya fenomeni olanlar var. Özellikle bu fenomen denilen kişiler bazı zamanlarda ciddi rakamlar da kazanabiliyorlar. İşte bundan etkilenen Çin'de bir üniversite, yeni bölüm olarak ''Sossyal Medya Fenomeni'' diye bölüm açtı. Bu üniversitenin girişimi oldukça ses getirdikten sonra birkaç farklı özel üniversite de yine sosyal medya ile alakalı bölümler açtığını duyurdu. Yani artık nasıl ki insanlar üniversite mezunu makine mühendisi olup para kazanıyorlars, sosyal medya bölümünden mezun olup fenomen 'mesleğinde' para kazanabilecekler. Normalde sosyal medya ve para kazanma denilince akla Youtube gelebilir ki bildiğiniz gibi Google ve İşkur ortak program yaparak Youtuber yetiştireceklerini açıklamıştı. Ancak Çin'de bulunan bu üniversiteler sadece Youtuber değil, tam donanımlı sosyal medya fenomeni yetiştirecekler.

Artık üniversite diplomalı sosyal medya fenomeni olabileceğiz
İster Instagram'da, ister Facebook'da isterseniz de Twitter'da fenomen olmanın derslerini alacaksınız. Öğrenciler ise bu bölümlere adeta akın ettiler. Zira Çin'in en ünlü Youtuber'ı olarak tanınan Papi Jiang'ın tam 45 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Ayrıca tahminlere göre ülkedeki sosyal medya fenomenleri yıllık olarak yaklaşık 50 milyon dolar kazanıyorlar. Bu gerçekten ciddi bir rakam. İşte insanlar da bu rakamları kazanabilirim diye bu bölümlere başvurular yapıyorlar. Sizce bu uygulama ülkemize de gelir mi? Gelirse oldukça ilgi çeker mi?
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 18:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
Noble
Noble 21.06.2017 13:23
Kızlara twitch'te dekolte göstermeyi falan öğreticekler herhalde
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2017 22:08
Biz zaten ülke olarak fenomeniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2017 16:50
e spor universiteleri acilsin bundan once
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2017 11:14
espor bi komedi gerek yok üniversitesine :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2017 00:22
Ne boş bir şey. Ne getirisi olucak bunun sana ne kazandıracak? Hayatının en az 4 senesini bununla harcayacak olanlara acıyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Uniquean
Uniquean 21.06.2017 00:21
Türkiye'de açılmasına gerek yok bence. Malesef eşek gibi okuyan adam kendi mesleğini icra edemiyorken okumadan yapılabilinecek bir iş bu :))
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×