Battlefield 6 duyuru tarihi sonunda belli oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 2.06.2021 - 00:03
EA Games yaptığı açıklama ile bir süredir sızıntıları ile gündemden düşmeyen Battlefield 6 duyuru tarihini 9 Haziran olarak açıkladı

Battlefield 6 duyuru tarihi en sonunda belli oldu. Uzun bir süredir gerek ekran görüntüleri gerekse de fragmanları ile gündeme gelen Battlefield 6 duyuru tarihi 9 Haziran olarak açıklandı. Serinin resmi sosyal medya hesaplarında Battlefield logosu ile birlikte duyurunun 9 Haziran 2021'de 7 AM PDT tarihinde yapılacağı açıklandı. Bu da Türkiye saati ile oyunun 17:00'da duyurulacağı anlamına geliyor.

Battlefield 6, 9 Haziran'da duyurulacak

Yayınlanan ve logonun gözüktüğü kısa teaser videosunda oyunun isminin Battlefield 6 yerine Battlefield olarak geçmesi ise dikkat çeken bir diğer detay oldu. İsim konusunda neden 6 rakamının tercih edilmediği açıkçası merak ediliyor diyebiliriz. Yapılan bu açıklamaya aşağıdan göz atabilirsiniz.


Hatırlayacağınız gibi Battlefield 6 sızıntıları ilk olarak ekran görüntüleri ile başlamış, sonrasında ise bazı kısa videolar bu sızıntıları takip etmişti. Nitekim bu videolardan birisi geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmış ve büyük bir oyuncu kitlesi, basın mensubu tarafından gerçek sanılmıştı. Oyunun sahte videosu ile ilgili yaptığımız Battlefield 6 haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 6 gelen ilk bilgilere göre 2030'lu yıllarda, muhtemelen günümüzden 10 yıl sonrasını konu edinecek. Bu sebeple daha gelişmiş araçlar ve günümüze yakın olsalar da farklı teknoloji ve silahlar ile karşılaşacağız. Drone'lar, robotlar oyunun ana dinamikleri arasında yer Yıkım konusunda oldukça iddialı olacağı belirtilen Battlefield 6'nın bir geçiş oyunu olacağı daha önceden açıklanmıştı. Yani oyun PC, PS5 ve Xbox Series X gibi platformların yanı sıra bir önceki nesil konsolları da es geçmeyecek. 

Battlefield 6 duyuru tarihi sonunda belli oldu

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 12:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2021 16:50
Hala bf4 ü oynuyorum yenisi gelmese de olur neyse :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 2.06.2021 13:02
umarım sağlam bir hikaye modu da olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlefield 6 duyuru tarihi sonunda belli oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×