Blizzard'ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

Blizzard'ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

Furkan Güler
Furkan Güler 25.03.2019 - 16:32
Kötü niyetli oyuncular birer birer uzaklaştırılıyor.

FPS piyasasının en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Overwatch kanadında güzel diyebileceğimiz gelişmeler yaşanıyor. Hatırlayacağınız üzere Blizzard, geçtiğimiz dönemlerde Overwatch'ta toksik olarak nitelendirilen oyunculara savaş açmıştı. Kötü niyetli oyuncuları birer birer oyundan uzaklaştırılan Blizzard'ın bu çalışması nihayet meyvelerini vermeye başladı. Açıklanan yeni bilgiye göre oyunlardaki toksiklik içeren davranışlar, yüzde 40 oranında düşmüş. Oyuncuları zor yoldan eğiten Blizzard, Overwatch'ta troll oyuncuların sayısını azaltmış durumda.

Blizzard'ın Overwatch temizliği meyvelerini vermeye başladı

Blizzard'ın araştırma geliştiricisi Natasha Miller'ın aktardığı bilgiye göre Overwatch artık daha temiz maçlara ev sahipliği yapacak. Çıktığı dönemde bir anda popüler olduğu için her kesim oyuncunun dikkatini çeken Overwatch, geride bıraktığımız seneye kadar kötü niyetli toksik oyuncuların en sevdiği oyunlar arasında bulunuyordu. Bu durum oyunun topluluğuna zarar verdiği için, oyunu normal bir şekilde oynayan oyuncuların çoğu oyunu bırakma kararı almıştı. Topluluğu yüzünden oyuna veda eden normal oyuncular, böylelikle Overwatch'a gönül rahatlığıyla girebilir.

Raporlanan oyuncuları radarından kaçırmayan Blizzard yetkilileri, her bir raporla ilgileniyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde yüzde 40 oranında açıklanan bu oran, daha fazla büyüme gösterecek mi?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 07:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2019 18:00
kendimden biliyorum toplamda 7 defa mute ban yedim ve 7.de acccount 2 ay kapatılmıştı daha bırak sövmeyi chat ve sesli sohbeti kapatıyorum ranked maclara girdimi :D
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2019 16:57
İşe yaramış demek ki. İyi olmuş sana. Küfür etmek ne demek!
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 26.03.2019 08:50
Helal
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2019 17:43
Doğru söylüyor sayan söven yok artık oyunlar adam akıllı
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×