Bobby Kotick'in Activision'ı satın alası var

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 20.07.2012 - 17:15
Biz de filmlerde ek gelir olsun diye oynuyor sanıyorduk
Çok uluslu kütlesel medya ve telekomünikasyon devi olan Paris merkezli Vivendi, elinde bulundurduğu %60'lık Activision Blizzard hisselerini kendi hisse fiyatlarının düşüşünü kontrol etmek amacı ile elden çıkartmayı düşünüyor.

Peki bu hisseleri kim almak istiyor? Activision Blizzard'ın CEO'su Bobby Kotick.

Bobby Kotick'in Activision'ı satın alası var
Buradan şunu anlıyoruz ki Call of Duty ciddi anlamda iyi para kazandırıyor. Nitekim Activison'ın üst düzey yöneticilerine ne büyük paralar verdiğini görüyoruz çünkü bahsettiğimiz %60'lık hisse senetleri toplamı nereden baksanız birkaç milyar dolar eder.

Lakin Kotick büyük olasılıkla bunun için yanına ortak da alacaktır. Zaten Activison'ın bir diğer yatırımcısı da ünlü banka ve yatırım kuruluşu JP Morgan şirketi.

Öte yandan başka kimse bu hisselere ilgil göstermez ise Vivendi bu hisseleri satmaktan vaz geçip holdingin başka bir firmasını da satmaya karar verebilir çünkü bir kaynağın söylediğine göre Vivendi en azından bu hisselerde fiyat yükseltmek için ikinci bir talipli daha olmasını istiyormuş. Lakin şu ana kadar bir ses seda yokmuş.
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2021 13:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bobby Kotick'in Activision'ı satın alası var

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×