Cambridge Üniversitesi, Civ5 için süper yapay zeka modu geliştirdi

Cambridge Üniversitesi, Civ5 için süper yapay zeka modu geliştirdi

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 6.01.2018 - 13:25
Üç kişi tek gitmemiz gerek.
Cambrigde Üniversitesi'nde bulunan ve teknoloji sekmesinde çalışan bir grup, üzerinde modifiye yaptıkları süper yapay zekayı Civilization V'e uyarlamayı başardı. Eklenen süper yapay zekanın Civilization V'te olmasının nedeni ise yapay zekanın ne derece büyük hasarlar çıkarabileceğini göstermek.

RTS oyunlarının gözdesi, şimdi beklenmedik bir yapay zekaya sahip

"Yapay zeka, doğru geliştirildiği halde bir sürü işe yarayabilir ve insanlığa yararı olabilir." tarzında bir cümle ile başlayan modun açıklaması, "Fakat yapay zeka alanı çok fazla gelişirse yapay zeka kontrolden çıkabilir ve beklenmedik bir şekilde her şeyi yerle bir edebir." cümlesi ile devam ediyor. Kendi sektörünüzü ve ülkenizi yarattığınız Civilization V gibi bir oyunda aşırı gelişmiş bir yapay zeka, gerçekten büyük sorunlar ortaya çıkarabilir.

Modun yapımcısı Dr. Sharar Avin ise, süper yapay zekanın oyun içerisinde bulunan yakın geçmiş veya günümüzde daha efektif olarak çalıştığını belirtiyor. Yani yapay zekanın tüm potansiyelini görmek istiyorsanız oyuna modern dönem ile başlamanız tavsiye ediliyor. Modu kendiniz de denemek istiyorsanız Civilization V'in Steam sayfasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2021 12:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2018 17:15
Sekmesi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2018 14:04
Teknoloji sekmesi nedir yav? Cambridge bir web tarayıcı mı? :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×