Capcom, RE Engine ile birden fazla yeni oyun geliştiriyor

Capcom, RE Engine ile birden fazla yeni oyun geliştiriyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 20.05.2019 - 12:32
Resident Evil 3 Remake?

Resident Evil 2 Remake, Devil May Cry 5 gibi oyunlarda kullanılan RE Engine oyun motoru başarılı optimizasyonu ve görsel kalitesi ile Capcom'un iyi görünen oyunlarının temelini oluşturuyor. Capcom, Resident Evil 7'de de kullanılan oyun motorunu geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta finansal raporlarını yayınlayan Capcom'un RE Engine oyun motorunu kullanan başka projeler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Capcom, RE Engine ile birden fazla yeni oyun geliştiriyor

Geçtiğimiz hafta Capcom'un yayınladığı finansal raporlarda şu ifadelere yer verildi: "Son dönemde RE Engine kullanarak geliştirdiğimiz oyunlar büyük beğeni topladı. (Resident Evil 7, Resident Evil 2 Remake, Devil May Cry 5) Oyun motorunu geliştirme sürecimizin ilk aşamalarından itibaren, gelecek nesli göz önünde bulundurarak motorumuzu geliştirdik. RE Engine'i yeni nesil için oyun geliştirirken elimizde bulunan en büyük silah olarak görüyoruz. Henüz belirli bir sayı veremesek de ve konu ile ilgili yorum yapamasak da RE Engine ile geliştirilen birkaç tane oyun var" 

Aslında yapılan açıklama gayet açık. Capcom, RE Engine'i gelecek nesle bir yatırım olarak geliştirmiş ve daha uzun yıllar bu oyun motorunu kullanacak.

Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 19:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2019 03:29
RE2 remake çok abartıldı en baba silahları çıkardım tam oynayacaz oyun bitti ne anladık hayır 2. oynayışımızda o silahlarla oynayalım yok 3. oyun başlattığımızda oynayalım oda yok kendini tekrar oynattıramıyor bir gow a bakın 5. kez bile oynarsın ne gelişim bitiyor nede düşmanlar hala yenemediğin..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2019 22:36
Dino Crisisi istiyorum ya çok mu şey istiyoruz capcom duy artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2019 13:25
Sen istiyor remake verecek 400 tl.
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 21.05.2019 09:56
Remakeleri yapılacak öyle efsane oyunlar var ki, "Outlaws" bilen bilir. Wing Commander serisi vs. uzar gider.Bu listenin altı doldurulur. Güzel remakelere hayır demem.
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 20.05.2019 22:22
Remake tadını bir kere aldılar. Tabi bize yarıyor :) Tüm tutmuş eski serilerin remakelerini kesin yapacaklar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×