Cloverfield’ın devam filmi için hazırlıklar başladı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 31.01.2021 - 23:42
J. J. Abrams'ın yapımcılığını üstlendiği 2008 yapımı bilimkurgu gerilim filmi Cloverfield'ın devamı için hazırlıklar başladı.

Paramount ve Bad Robot, Cloverfield filminin devamı için The Batman dizisinin başrol oyuncusu Joe Barton'ı senarist olarak görevlendirdi. Filmin yapımcılığını J. J. Abrams ile birlikte Bad Robot adına Hannah Minghella üstlenecek. 2008 yapımı bilimkurgu gerilim filmi, küresel çapta 172 milyon dolar hasılat elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. 2018 yılında Netflix'te yayınlanan 10 Cloverfield Lane ve The Cloverfield Paradox'un ardından bir Cloverfield evreninin çıkış noktası oldu.

Cloverfield, The Batman filminin yönetmen koltuğunda oturan Matt Reeves'in kariyerinin başlamasına yardımcı oldu. Hollywood Reporter'a göre, orijinal Cloverfield birkaç yıldır popüler olan found-footage formatını kullanırken, yeni film artık bu tarzı geride bırakacak.

Cloverfield’ın devam filmi için hazırlıklar başladı

Cloverfield’ın devam filmi için hazırlıklar başladı

Cloverfield, bir veda partisi verirken devasa bir canavardan kaçmak zorunda kalan New York'lu beş gencin başından geçen hikayeleri konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Masters of Sex dizisi ve Now You See Me: The Second Act filminden tanıdığımız Lizzy Caplan ve Deadpool'da Weasel karakterini canlandıran T.J. Miller yer alıyor. Devam filminin prodüksiyon süreci oldukça gizli tutuldu ve doğal olarak bu da bazı spekülasyonlara yol açtı. Nispeten düşük bütçeli bir proje için başarılı bir performans ortaya koydu. Abrams bu filmi, klasik Godzilla filmlerine bir saygı duruşu olarak tasarladı.

2019 yapımı İngiliz draması Giri / Haji'nin senaristi ve yaratıcısı olan Joe Barton, Terence Winter'ın yapımdan ayrılmasının ardından HBO Max'in The Batman adlı spin-off serisinin showrunnerı oldu. Gotham PD serisi, WarnerMedia'nın birden fazla platformda Batman evreni yaratmasına yardımcı oluyor. Barton'un Amazon Studios için hazırladığı bilim kurgu gerilim filmi, Invasion, Riz Ahmed ve Octavia Spencer'ın başrolde olduğu post prodüksiyon aşamasında çalışmalara devam ediyor.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 17:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 23:48
ilk iki filmin gideri vardı ama 3. film ortalama bile değildi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 17:13
ilk film ilgi çekiciydi bende beğenmiştim. umarım 3. film de aynı çizgide olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 07:40
Lütfen amatör kamera olmasın yine. Beğenene saygımız var ama sırf bu yüzden izleyemedim. Motion sickness var bende sanırım...
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 12:05
Filmin tüm olayı oydu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 11:20
Çok güzel filimdi bayılmış tim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 07:42
Harikaydı ilk film
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cloverfield’ın devam filmi için hazırlıklar başladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×