Crytek yeni bir açık dünya FPS oyunu üzerinde çalışıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 5.01.2021 - 11:16
Uzun süredir Crysis serisinin yeni oyununu beklediğimiz Crytek firmasının açık dünya bir FPS oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Crytek firması Hunt Showdown dışında uzun süredir sanal gerçeklik gözlüğüne ve farklı projelerde de kullanılan CryEngine grafik motoruna odaklanmış durumdaydı. Geçtiğimiz yıl ise Crysis Remastered ile karşılaştık. Görsel olarak aslında beklenen kalitede olmayan ve doğal olarak beklenen etkiyi de yaratamayan bu oyunda sonra firmanın yeni bir proje üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı.

Crytek yeni Crysis projesi üzerinde mi çalışıyor?

Firmanın yeni bir proje üzerinde çalıştığı açmış olduğu iş ilanı sonucunda ortaya çıktı. Crytek'in merkezinin bulunduğu Frankfurt ofisi için açılan bu ilanda oyun yapımcılarının arandığını görüyoruz. İş ilanının açıklama kısmında ise en az iki yıl deneyimli, en azından bir AAA projede çalışan ve bu projenin FPS olmasının tercih edildiği belirtilmiş. Yine aynı açıklamada aranan niteliklerde oyunlara tutkusu olan ve özellikle açık dünya dinamiklerine sahip FPS oyunlarını seven ibareleri de dikkat çekiyor. Zaten iş ilanının ana açıklama kısmına baktığımızda da Frankfurt ofisimizde "henüz duyurulmayan AAA projemizde çalışmak üzere" ibaresine yer verilmiş.

Tabi ki akla uzun süredir beklenen Crysis serisinin yeni halkası geliyor olsa da firma çok daha farklı bir oyun ile de karşımıza çıkabilir. Oyunun ne olduğunu öğrenmek için firmadan gelecek resmi açıklamayı beklememiz gerekiyor.

Crytek yeni bir açık dünya FPS oyunu üzerinde çalışıyor

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 07:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2021 13:08
Oyun yapsanızda hiç bişey ifade etmiyor yeni nesil native 4K da 60 fps oynatamıyor ray tracing açık ancak 30 fps te oynatabiliyor grafik sıçraması desen zaten yaşanmadı al birini vur ötekine pc desen aynı şekil 30 bin tl'ye ekran kartı çıkarıyolar yine çizgi-film grafikler yani ticaretin bu kadarı
MK Okuru
MK Okuru 8.01.2021 16:47
Crysis oyunları nda o dediğin senaryo oynanış falan yok, sadece grafik var
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2021 18:06
oyundan anladığın sadece grafik mi? senaryo,atmosfer,oynanış,eğlence ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 8.01.2021 09:01
Güzel senaryolu bir yeni oyun muhhh
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2021 21:08
Farcry 3 gibi veya cyberpunk gibi oyun lazım , hem senaryosu on numara olacak hem oynanış hem de grafikler vs. Oyuncuya o heyecanı yasatmaniz lazım . Akması lazim anliyormusun akicak :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
f8r7t
f8r7t 6.01.2021 14:44
Artık sadece fps tps kısıtlaması olmasın. Bırakın herkes istediği tarzda oynasın. Örnek Rockstar!!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2021 17:15
Arkadaşlar yeni bir alet var. Her türlü oyunu kaldırıyor ve Rtx varken 60 fps veriyor. Bende Crysis'leri ordan bitirdim. Hiç teknik sorun yaşamadım. Aletin ismi: Youtube. Açıyosun hop izliyorsun. Oyunu oynamana bile gerek yok. Kendi kendine oynuyor :)
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2021 14:04
youtube dan bu zamana kadar hiç oyun videosu izlemedim yani ben oynamadıktan sonra izlemek pek zevk vermiyor malesef :) eski kafalıyım kendim uğraşa uğraşa geçicem zamanında tombraider 1 i mesela az uğraşmadık :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Crytek yeni bir açık dünya FPS oyunu üzerinde çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×