Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR'dan ayrıldı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 22.03.2021 - 19:25
Cyberpunk 2077 Baş Oyun Tasarımcısı Andrzej Zawadzki, bugün yaptığı bir duyuru ile CD Projekt RED'den ayrıldığını belirtti.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı Andrzej Zawadzki, çalıştığı 8 yılın ardından CD Projekt RED'den ayrılacağını duyurdu. Zawadzki Twitter üzerinden ayrıldığını duyuran bir gönderi paylaştı ve bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı şirketten ayrıldı

Zawadzki Twitter üzerinden paylaştığı gönderide "Neredeyse 8 yıl sonra CDPR'da geçirdiğim süre sona erdi. Yeni maceralara yelken açmanın zamanı geldi. Yolda tanıştığım herkese çok teşekkür ederim, bu bir onur ve zevkti. Görüşmek üzere" yazdı.

Zawadzki The Witcher 3 - Wild Hunt ve DLC'leri Hearts of Stone ve Blood and Wine üzerinde çalışan bir Quality Assurance (QA) testçisi olarak CDPR'a katılmıştı. LinkedIn'e göre, daha sonra 2016'da kendisine "Genç Oyun Tasarımcısı" rolü verildi ve Cyberpunk 2077 üzerinde çalışmaya başladı. Geliştirme süreci boyunca farklı roller üstlenen Zawadzki en son Mart 2020'de "Kıdemli Oyun Tasarımcısı" ünvanını aldı. Bundan önce de RPG Koordinatörü olarak çalışıyordu.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR'dan ayrıldı

Hatırlarsınız ki oyun ilk çıktığında şirkette ölüm tehditlerine kadar varan bir tepki seli yaşanmıştı. İşte bu sırada Andrzej Zawadzki takipçilerine tehditlerin kesinlikle kabul edilemez ve tamamen yanlış olduğunu söylemişti. CD Projekt RED bünyesinden en ciddi şekilde bu duruma yanıt veren kişi de kendisiydi. "Bizler de sizin gibi insanız" demişti. Şimdi şirketten neden ayrıldığına dair bir gerekçe göstermedi ve çalışacağı yeni şirket konusunda da elimizde bir detay yok. Yalnızca arkadaşı Kyle Rowley'e uzun bir tatil yapacağını söylüyor.

Ayrılık duyurusunu yayınladığı gönderinin altında eski iş arkadaşlarından veda mesajları da görüyoruz.

Oyuna gelecek yeni güncellemeden haberiniz var mı?

Kaçırmış olabilirsiniz fakat Cyberpunk 2077 için diğerlerine nazaran daha kapsamlı bir güncelleme geliyor. Oyundaki araç sürüş mekaniklerinden, tuş atamalarına ve can sıkıcı polislere kadar birçok konuyu yeniden ele alıyorlar. Bu güncellemenin duyurusunun ardından şirketten böyle bir ayrılık haberi gelmesi oyun için endişelendirse de, 1.2 yaması hakkında bilgi almak için ilgili haberimizi okuyabilirsiniz. Peki sizler bu işten ayrılma konusu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi alt tarafta yer alan yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir:
Cyberpunk 2077- En Başarılı Fiyasko
Witcher 3 Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi
FPS artırma rehberi

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 02:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 23:22
Memleketteki grafik aygirlari olmasa herşey güzel olacakta , insanlar artik hiikaye oynanilabilir zevk heycan birakti sadece grafik , tm lan 60 fps yeter 200 fps mi olacak her oyun al oyna mal herifler , grafik takintiNiz yüzüne oyunlar 1 yilda cikcana 5 yilda çikiyo oda hatali
MK Okuru
MK Okuru 24.03.2021 14:21
Sana Türkçe’yi kim öğretti ? :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2021 16:50
Olan yeni gelecek witcher'lara oldu. Ulan allah belanızı vermesin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2021 10:05
Oyunun fikri ve içerikler iyiydi. Lakin para kazanma hırsı ve bilgisiz ceo lar yüzünden bir baş yapıt olacak oyun malesef çöp oldu. Halbuki İLK çıkış fikirleri muhteşemdi. Sadece zaman lazımdı zaman...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 22:41
Parayı kapan tüyüyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 21:11
yıllarca kafamda cp2077 gıbı bır konsept vardı hep de hayal ederdım acaba boyle bır oyun yapılabılır mı dıye.Bu oyundan en cok heyecan duyan ınsanlaradan bırıydım.Abartmıyorum ama hayatımdakı en buyuk hayak kırıklıgı oldu benım ıcın.Bir daha da boyle buyuk bır proje gelırmı...cok zor görünüyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR'dan ayrıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×