Cyberpunk 2077 multiplayer için yeni detaylar bulundu

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 12.01.2021 - 12:53
CD Projekt RED tarafından geliştirilen RYO oyunu Cyberpunk 2077 için çok oyunculu "multiplayer" moduna dair yeni detaylar bulundu.

CD Projekt RED'in geliştirdiği ve son zamanların en büyük hayal kırıklıklarına sebep olan video oyunu Cyberpunk 2077 için yeni haberlerimiz var. Öncelikle hayranların 2022'den önce beklememesi gereken Cyberpunk 2077 multiplayer modu için veri madencileri tarafından yeni detaylar bulundu. Oyunun "exe" dosyalarında bu çok oyunculu moda dair referansların ve içindeki oyun modlarına dair bilgilerin bulunduğu DSOGaming tarafından bildirildi.

Cyberpunk 2077 multiplayer modu tıpkı GTA V gibi "heistler" içerecek

CD Projekt RED henüz bir çıkış tarihi vermese de Cyberpunk 2077 için bir çok oyunculu modu duyurdu. Bu mod, oyunun bir parçası olmanın aksine kendi başına bir AAA başlığı olarak yayınlanacak. Oyunun karmaşık çıkış sürecinin ardından bu proje ne denli etkilenir bilinmese de hayranlar CDPR'dan Cyberpunk 2077 multiplayer versiyonunu bekliyor. Bugün ise veri madencileri tarafından bulunan bazı detaylar, doğrudan bu çok oyunculu modların içeriğini gösteriyor. Çok oyunculu sürümü oynarken takımlar oluşturup sınıflar seçerek işbirlikçi modları da oynayabileceğimiz görünüyor. 

Zaman içinde değişiklikler olabilse de "Heist" modu için şimdilik görünen dört sınıf var ve bunlar Solo, Assassin, Netrunner, Techie isimleriyle anılıyorlar. Tipik RYO oyunlarından bildiğimiz tank, dps, healer ve mage gibi sınıflar olduğunu söyleyebiliriz. PvE şeklinde gelişecek Heist modunun yanında Cyberpunk 2077 multiplayer PvP modu da olacak gibi görünüyor. Hemen hemen bütün çok oyunculu oyunlarda bulunan bir PvP modu olan "DeathMatch" Cyberpunk'ta da olacak. Oyun dosyalarında referans gösterildiği üzere bu oyun modundaki ölüm ve öldürme mesajları aşağıdaki gibi olacak (Yerelleştirilmiş halleri henüz olmadığı için İngilizce):

++ %s joined the match
You sent yourself directly to hell! Please don’t come back
Wow! You killed yourself… Bravo.
Your bullet was stronger than your self-esteem
Your shot destroyed your own body and soul. Duh
You sent %s directly to hell!
Wow! You killed %s without compassion
Your bullet was stronger than %s’s head
Your shot destroyed %s’s body and soul
%s sent you directly to hell!
Wow! %s killed you without compassion
%s’s bullet was stronger than your head
%s’s shot destroyed your body and soul
AllowJoinInProgressDM

Cyberpunk 2077 multiplayer için yeni detaylar bulundu

Aynı zamanda CDPR yatırımcılarla yaptığı bir konferansta finans medyası üyelerinden gelen  "Cyberpunk 2077 multiplayer oyununun 2023'te gelmesini bekleyip beklemediklerini" sorusu şirketin oyunun sorunlu çıkışından ötürü planlarını erteleyip ertelemediklerini öğrenmeye yönelikti. CD Projekt başkanı ve ortak CEO'su Adam Kicinski, "Öncelikle ve en önemlisi, henüz herhangi bir tarihi onaylamadık. Daha önce de söylediğim gibi, şimdi bunu belirlemek zor" dedi. "Planlamadığımız bir durumun içine düştük ve nerede olduğumuzu yeniden değerlendirmemiz gerekecek. Ocak ayı için planımız bu."

İlk kez 2022'de çıkacağı söylenen Cyberpunk 2077 multiplayer modu için oyunun sorunlu çıkışı nedeniyle tarih tekrar değişebilir. Kicinski çok oyunculu oyun modunun ve yeni içeriklerin bu yılın ilk çeyreğinde bir strateji güncellemesi sırasında ya da şirketin geleneksel olarak duyurulan tam yıllık mali sonuçlarının bir parçası olarak paylaşmayı beklediğini söyledi. Bu da 2021 Mart ayında yeni detaylar duyabileceğimiz konusunda bir ihtimal doğuruyor.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 22:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2021 13:06
Lan bu oyunmu kaldı daha
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2021 01:04
yıllarca bir oyun geliştiriyorsun. Bu kadar kısa ana senaryo olur mu ? İlla efsane oyun yapacaksın diye bir şey yok da insan biraz daha uzun oyun yapar.
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2021 15:22
Uzun olsa uzun diye şikayet ediyorsunuz kısa olsa kısa diye. Yan görevlerle birlikte oynamayı dene hepsi ana görev tadında zaten
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 13.01.2021 13:50
psn üzerinden iade ettim oyunu bitirmeme rağmen sony paramı iade etti teşekkür ederim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2021 16:07
hayatımdaki en büyük kazığı CD PR'dan yedim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2021 13:54
Gerek yok, piyasadaki diger oyunlardan farkin olmayacaksa ne diye cikariyorsun ki?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 multiplayer için yeni detaylar bulundu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×