de_threat

-
- 3.06.2010 - 12:31
Counter-Strike Türkiye'ye geldiğinden beri hiç bıkılmadan oynanan tek multiplayer modifikasyon şüphesiz.

Counter-Strike Türkiye'ye geldiğinden beri hiç bıkılmadan oynanan tek multiplayer oyundur (daha doğrusu modifikasyon) şüphesiz. Bu modifikasyon ile gelen üç beş haritayı bile hiç sıkılmadan oynuyrsunuz ya ne diyeyim... Artı bir de başkalarının yaptığı mapler ekleniyor buna. Böylelikle CS hiç bitmez tükenmez bir hal alıyor, kısaca ölümsüzleşiyor. Counter-Strike meledini bırakalı çok oldu aslında. Artık biri ne zaman awp fantezisini anlatmaya başladığında hemen oradan uzaklaşıyorum :)

Harita 2mb boyutunda ve kullanışlı bir installer ile birlikte geliyor. Map'i .exe haline getirmeleri oldukça iyi bir şey. Çünkü başta ben olmak üzere harita ile beraber gelen .wad ları doğru yere kopyalamayanlar var :) Exe ye çift tıklıyor ve yüklemeyi başlatıyorsunuz. En başa readme koymuşlar, oraya da akıllarına ne geldiyse yazmışlar. Oraya hiç takılmadan geçiyorsunuz ve yükleyeceğiniz yeri seçip devam ediyorsunuz ve bitti. Harita oynanmaya hazır.

İsminden de anlaşılacağı gibi bu bir defuse yani bomba kurma/çözme haritası. Haritada iki adet bomba yeri bulunmakta ve teröristlerin görevi bunlardan birine bombayı kurmak. Diğer takım ise bombanın kurulmasını engellemeye çalışıyor ya da kurulan bombayı imha ediyor. Harita şehirimsi bir yerde geçiyor. Etrafta bir sürü yüksek bina var. Bunlardan başka bir tır, kanalizasyon hatta mağra bile var. Hatta teröristler bu mağrada spawn oluyor. Herhalde teröristlerin birer mongol olduğunu ima etmek için yapılmış:) Şehirin ortasında mağra olması da ayrı bir tartışma konusu. 

Yanlız haritanın kurgusu çok güzel düzenlenmiş. Özellikle sokaklara ve CT'lerin başlangıç noktasına bayıldım. Binaların üzerlerinde kapılar var ama ne yazık ki bunlardan içeri giremiyorsunuz. En kötü bir binanın içine girilebilseydi bari. Yapan arkadaşlar kızmasın ama sanırım bina içi yapmayı pek bilmiyorlar gibime geldi. Bomba üslerinin yerleri güzel yerleştirilmiş. Biri CT'lerin başlangıç yeri, diğeri de içerden müzik sesleri gelen bir apartman. Aslına apartmanın yanında bir container var büyük ihtimalle hedef o. Bence hedef içerde parti yapan insanlar olsaymış daha iyi olurmuş ( tabi insan sadist olunca...).

Haritayı Sanane.com dan indirebilirsiniz. Dosyanın tam linki için buraya tıklayın. Aramızdan neredeyse profesyonel mapler hazırlayabilecek insanların çıkması gerçekten çok hoş. Zaten insanların bir oyunu oynamaktan çok onun için birşeyler yapmayı öğrenmesi şart.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
de_threat

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×