Diablo Immortal mikro harcamaları sadece 2 haftada 24 milyon doları aştı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 19.06.2022 - 16:59
Diablo Immortal mikro harcamaları dudak uçuklatıyor, oyunu indiren oyuncu sayısı ise 8 milyonun üzerinde

Eleştirilerin odağındaki Diablo Immortal mikro harcamaları 2 haftada 24 milyon doları aşmış. Daha önce Dıablo Immortal'ın "oyun içi ödemeleri" gündem yaratmış hatta bir yayıncının Diablo Immortal'da 5 yıldızlı mücevher için 10 bin dolar harcadığı belirtilmişti. Öyle ki Diablo 4'ün yapımcıları, oyun çıktığında mikro ödeme olmayacağını önden belirtmek zorunda kalmışlardı.

Diablo Immortal mikro harcamaları dudak uçuklatıyor

İstatistik sitesi AppMagic'in verilerine göre ayrıca, oyunu indiren oyuncu sayısı da 8 milyonun üzerinde. Yani Diablo Immortal'ın oyun içi ödeme sisteminin aldığı yoğun tepki oyuna olan ilgiyi azaltmamış gibi gözüküyor. Ki bu mikro ödeme istemine gelen tepki de hiç yabana atılır cinsten değildi çünkü Diablo Immortal bu yüzden Hollanda ve Belçika'da yasaklandı.

Diablo Immortal mikro harcamaları
Bu istatistiklerin, oyunun sadece mobil versiyonu için olduğunu da hatırlatalım. Diablo Immortal PC sürümü henüz açık betada. Blizzard'ın mobil platformlarda ciddi para kazandıran diğer oyunu Hearthstone'un ise geçtiğimiz ay firmaya sağladığı toplam gelir 5 milyon dolar civarıydı. Oyun PC'de tam sürüme geçtiğinde Diablo Immortal'ın geliri katlanacak mı zaman gösterecek ancak, oyuncuların tepkilerinin sadece sözde kalmış gibi gözüküyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 22:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2022 08:01
Bari kazandıkları para ile Diablo4 ü yapsınlar diyecem ama hiç güvenim kalmadı blizzard a.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2022 16:04
Bari bu oyunda mikro ödemeler olmasın para harcayan da harcamayan da aynı yere aynı itemlere farklı sürelerde gelebilsin istedim ama yok güzel bi hayaldi hayalde kaldı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2022 09:06
Helal olsun Hollanda ve Belçika'ya. Keşke bütün dünya tavır koysa.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2022 00:28
Allah daha fazlasını versin ama ben pek para harcanabilecek bir şey bulamadım. Oyunun end game contenti çok yok, daily questler de bir süre sonra bayıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2022 20:27
şu mikro ödeme olayından nefret ediyorum parası olan en iyi oyuncu oluyor saçmalık
Kalan Karakter : 300 Gönder
Diablo Immortal mikro harcamaları sadece 2 haftada 24 milyon doları aştı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×