Dinozorları yok eden meteor kanseri tedavi edebilir

Furkan Güler
Furkan Güler 6.11.2017 - 15:23
Tıp ve bilim dünyasında yeni bir gelişme daha yaşandı.

66 milyon yıl önce dünyaya çarpan ve Chicxulub isimli krateri oluşturan meteor, dinozorları tamamen yok ederek soylarının tükenmesine sebep olmuştu. Ancak İngiltereli bilim insanlarının verdiği bilgilere göre meteorun dünyaya getirdi İridyum elementi tıp alanında kullanılabilir. Warwick Ünviersitesi ve Yat Sen Üniversitesi'nin ortak çalışması olan bu proje sonucunda İridyum elementi, kanserli hücreleri zarar vermeden yok edebildi.

Kanser tedavisinde İridyum kullanılabilir


Periyodik tabloda en ağır ikinci element olan İridyum, ısıya karşı dayanıklılığa ile biliniyor. Profesör Peter Sadler'ın verdiği bilgilere göre İridyum düzgün işlenirse, kanser tedavisinde yeni bir dönem başlayabilir. Ancak tabii bu projenin şimdilik teoride kaldığını belirtelim. Umarız bilim insanları bu konuda başarıya ulaşarak kanser tedavisinde yeni bir çağ başlatabilirler.

Diğer bir yandan kanser tedavisinin oldukça pahalı olduğunu varsayarsak, yeni geliştirilen tedavi yöntemi sayesinde her kanser hastasının bu tedaviyi kolaylıkla karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 18:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.11.2017 18:14
Bu YAT SEN Üniversitesi Türkiye'de bir Üniversite mi acaba? :)
-Hangi Üniversiteden mezunsun?
-YAT SEN.
-?!?!?!?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.11.2017 17:25
yazıyı telefonla mı yazdınız ya da okuma gereği duymadınız mı?
MK Okuru
MK Okuru 7.11.2017 09:32
Yazıda ne var yazıyı gözünlemi okudun yoksa başka yerinlemi okudun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.11.2017 19:48
Şu anki teknoloji ile kanser denen şeyin olması imkansız ama ilaç sektörü vs bir sürü rant kapısı olduğundan en az 100 yıl daha Sözde kanser insanların canını, canını alırken parasını da sömürmeye devam edecek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dinozorları yok eden meteor kanseri tedavi edebilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×