Directx 12 GTA Trilogy Definitive Edition performans sorunlarını düzeltiyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 14.11.2021 - 16:52
GTA Trilogy Definitive Edition performans sorunları ile dolu bir şekilde piyasaya çıktı ama Directx 12 kullanarak bu sorunlardan kurtulmak mümkün olabilir.

GTA Trilogy Definitive Edition performans açısından sınıfta kalmıştı. GTA 3, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas'ı bir paket halinde yeni nesile uyarlamayı vaat eden paket, oyuncuların ifadelerine göre en üst seviye işlemci ve ekran kartına sahip cihazlarda bile 40 FPS civarında geziniyor.

GTA Trilogy Definitive Edition performans problemleri Directx 12 ile çözülebiliyor

"Yeni nesile uyarlanmış" GTA oyunlarının PC'de yaşadığı sorunların arkasında Directx 11 olabilir. Konsol oyuncularının elinden bir şey gelmese de PC kullanıcılarının, oyunu Directx 12'de çalışmaya zorlayarak tüm performans sorunlarından kurtulabileceği belirtiliyor.

GTA Trilogy Definitive Edition performans

Rockstar Launcher menüsünden GTA Definitive Edition menüsüne gelip oyunu Directx 12'de çalışmaya zorlayabilirsiniz. Youtube kanalı Joker Productions bu işlemi nasıl yapabileceğinizi tarif etmiş ve oyun bu yöntem ile 60 FPS'e sabitlenebiliyor.

Joker'in sunduğu diğer çözüm ise monitörünüzün yenilenme hızını 60 FPS'e düşürmek. Bu iki yöntemden birini kullanarak GTA Trilogy paketi içerisindeki oyunları bilgisayarınızda düzgün bir şekilde oynayabilirsiniz. Bu oyunların yeni nesil bilgisayarlarda bu problemleri hiç yaşatmaması gerekirdi tabi.

GTA Trilogy'nin yayınlanmasının ardından Rockstar Launcher çöktü ve neredeyse bir gün boyunca kimse sisteme giremedi

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2021 11:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2021 14:41
Sağ ol Merlin abi, bi denim. 32gb ram 7700k ve gtx 1080 ile rezil oldum 20 yıllık GTA3 te :D:D:D Belki bu yöntem kurtarır..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2021 18:46
Düşünsene oyuna 550 TL vermişsin, 60 fps almak için bunlarla uğraşıyorsun üstüne. Olum yapmayın, oyunu babanız dahi yapsa ön sipariş vermeyin. Ön sipariş pişmanlıktır...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Directx 12 GTA Trilogy Definitive Edition performans sorunlarını düzeltiyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×