Dishonored 2'de Jindosh Bulmacası - Jindosh Riddle nasıl çözülür?

Hürcan Köse 17.11.2016 - 15:49
Uzun zamandır gördüğümüz en sağlam bulmacalardan birisi
Geçtiğimiz hafta çıkan ve çok olumlu notlar alan Dishonored 2, bildiğiniz üzere tıpkı serinin ilk oyununda olduğu gibi birden fazla yöntem ve oynanış tarzı ile defalarca bitirebileceğiniz bir oyun.

Oyunun 6. görevinde Dust District'e gidip bir şekilde malikaneye sızmanız gerekiyor ancak Dust District iki grubun bölgelerine ayrılmış durumda. İsterseniz bir gruba katılıp diğer gruba karşı savaşıyor, isterseniz tam tersini yapıyor ve bir şekilde malikaneye sızıyorsunuz. Ama siz de benim gibi ilk Dishonored'ı bitirirken yüzlerce farklı metod keşfettiyseniz, bu iki seçenekten çok daha fazlası olması gerektiğinin de farkındasınızdır.

Dust District'te iki gruba da hiç karışmadan, bölümü çok kısa bir sürede bitirebileceğiniz bir yöntem var. Haritadaki müttefiğiniz ile görüştükten sonra tarafsız bölgeye girdiğiniz anda birkaç adım ileride, ufak bir yapının içerisinde iki sivil ve bu sivillerin büyük, ihtişamlı bir kapı ile uğraşmakta olduğunu görüyorsunuz. Malikaneye giriş için kullanılan ve sadece Jindosh'un koyduğu kilidi çözebilen kişilerin giriş yapabileceği kapı. Bu kapıdan girdiğiniz anda Dust District'i direkt olarak pas geçebiliyorsunuz.

Dishonored 2'de Jindosh Bulmacası - Jindosh Riddle nasıl çözülür?
Jindosh'un kapısının üzerinde 10 tane plaka bulunuyor. Paralel olarak beşer beşer dizilmiş bu plakaların üst tarafında çeşitli isimler, alt tarafında ise çeşitli objeler bulunmakta. Hemen sağ tarafınıza baktığınızda Jindosh'un Bulmacası'nı görüyor ve saksıyı çalıştırmaya başlıyorsunuz.  Lafı daha fazla uzatmadan Jindosh'un bulmacasını nasıl çözeceğinizi anlatayım. Elbette tavsiyem kendi kafanızı kullanıp çözmeniz. Çok daha zevkli olacaktır. Ben bir saat falan uğraştım herhalde.

Not: Dishonored 2'de her bulmaca, her oyuncu için farklı şekilde bir çözüme sahiptir. Bu yüzden direkt çözüm yerine kullanabileceğiniz metodu gösteriyorum.

Jindosh Bulmacası nasıl çözülür?

Öncelikle bulmacanın derinlerine inelim. Jindosh Bulmacası'nda ufak bir metin var. Bu metinde bir yemek masasında sırayla oturmuş beş kadından ve bu kadınların sahip olduğu eşyalardan bahsediliyor. Kadınları tam metinde yazdığı sıraya göre dizmeniz önemli. Kadınların her birini numaralandıracağız. Metinde bahsedilme sıralarına göre numaralandıralım. İlk bahsedilen kadın birinci, son bahsedilen kadın da beşinci olsun. Hepsini bu şekilde numaralandırın. Ardından eşyaları da bahsedilme sıralarına göre numaralandırın. İlk eşya birinci, son eşya da beşinci olsun. Aynı şekilde kadınların bahsedilen giysi renkleri, içtikleri içkiler ve memleketlerini de numaralandırın. Bu numaralandırmaya göre hangi kadının hangi eşyaya sahip olduğunu aşağıda görebilirsiniz.

1. Kadın - Eşya 3
2. Kadın - Eşya 4
3. Kadın - Eşya 2
4. Kadın - Eşya 1
5. Kadın - Eşya 5

O halde çözüm tam sıralama ile şöyle oluyor:

Kadın 2      Kadın 4      Kadın 1      Kadın 5      Kadın 3
Eşya 4        Eşya 1        Eşya 3        Eşya 5        Eşya 2

Eğer dizilimi doğru bir şekilde, burada yazdığı gibi tamamladıysanız kapı açılacaktır. Her seferinde farklı sıra ile dizilmiş olsalar da bulmacanın oturtulduğu denklem bu şekilde.
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2024 09:51
Kalan Karakter: 300 Gönder
DensonS
DensonS 11.03.2022 21:04
Kendi çözmek isterseniz elimden geldiğince Türkçeleştirdim;

Kadın bir sırada oturmuş, hepsi farklı bir renk giyiyordu, doktor markolla yeşil süslü şapka giyiyordu. Winslow en solda beyaz ceketli kişinin yanında oturuyordu. Mor giyen kadın kırmızı giyen birinin solunda oturuyordu. Mor kıyafetli kişiyi hatırlıyordum çünkü her yere Absent dökmüştü. Dabokvadan gelen gezgin ful mavi giyiyordu. Masaya davet edilenlerden biri kuştan kolyesini çıkardı, yanındaki Dabokvalı kadın "dabokvada daha güzeldiler".

Madam Natsioou ödüllü tenekesini gösterdi, Karnacadan gelen Lady alay etti, onun Savaş madalyasıyla uymadığını söyledi.
Başka biri değerli bir elmas taşıdı ve o gördüğü zaman, yanındaki Frieporttan gelen ziyaretçi neredeyse rumunu tükürüyordu. Contee birasını kaldırdı. Dunvallı kadın ful şaraplı bir şekilde masanın üzerine atladı, ortadaki kişinin üzerine düştü ve düştüğü kadının viskisini döktü. Baroness Finch Baletonda gheçen çocukluğu ile alakalı hikaye ile herkesi büyüledi.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2016 18:02
yahu ne diye spoiler veriyorsunuz kardeşim. size bulmacanın çözümünü sorn mı oldu.. hayret birşeysiniz ya

----------------------------------

Başlığa bakarak habere girmeyebilirsiniz.
MK Okuru
MK Okuru 10.12.2020 10:44
Beyin.dll bulunamadı
MK Okuru
MK Okuru 18.11.2016 16:14
iyide abicim oyun daha yeni çıktı.. sırasımı bu makalenin
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2020 22:50
kaç sene olmuş nasıl yorumlar yapmışsınız bakın 5 dk da çözdüm kapıyı sonraki seneler için tr kaynak iyi oluyor.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2016 22:31
Hürcan oyunu yeni bitirdim ben de :D Kapıyı açmanın tek yolu bulmacayı çözmek değil. Overseerların mekanda bir anahtar var, anahtarı oradan aldıktan sonra diğer grubun mekana gidip kilitli bir odayı açarsan orada üzerinde direk çözüm olan bir not oluyor. Onsuz çözmek beyin yakıyor harbi - Helvean
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2016 21:33
Bulmaca iyi hoşta neden bölümü pas geçmek isteyeyim ? :/
Kalan Karakter: 300 Gönder
Dishonored 2'de Jindosh Bulmacası - Jindosh Riddle nasıl çözülür?
İlginizi Çekebilir