Disney+, 100 milyon abone sayısına ulaştı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 10.03.2021 - 18:10
Dünyanın en popüler online yayın platformlarından biri olan Disney Plus, 100 milyon abone sayısını geride bıraktı.

Disney'in CEO'su Bob Chapek, geçtiğimiz Salı günü yaptığı gerçekleşen yatırımcılar toplantısında 100 milyon abone sayısına ulaşıldığını açıkladı. Chapek, platformun hızla büyümeye devam ettiğini ve bir ay önceki abone sayısının 94,9 milyon olduğunu ekledi.

Bob Chapek, artan abone sayısıyla ilgili "Disney Plus'ın muazzam başarısı, bu konuda daha hırslı olmamız ve yüksek kalitede içeriklerin geliştirilmesine yaptığımız yatırımı önemli ölçüde artırmamız için bize ilham verdi. Aslında, yılda 100'den fazla yeni içerik hedefledik ve buna Disney Animation, Disney Live Action, Marvel, Star Wars ve National Geographic dahil. Doğrudan tüketiciye yönelik projeler, şirketimizin en önemli önceliği ve içeriklerimiz artmaya devam edecek" ifadelerinde bulundu.

Disney+, 100 milyon abone sayısına ulaştı

Disney+, 100 milyon abone sayısına ulaştı

Disney'in doğrudan tüketiciye hitap eden yayın hizmetinin hızla büyümesi, şirketin hisse senedi fiyatının rekor seviyelere çıkmasına yardımcı oldu. Hisseler, Pazartesi gününü 201,91 dolardan kapatarak rekor bir kapanış gerçekleştirdi. Chapek, 2020 Mart'ından bu yana hisselerin 79 dolar seviyesine ulaşmasının oldukça hızlı olduğunu söyledi. Ayrıca yılın ilerleyen aylarında Hulu aboneleri, abone olmasalar bile ESPN Plus aracılığıyla izleme başına ödemeli yapımları satın alabilecekler.

Platformun önemli aktörlerinden Marvel, Disney Plus için 7 adet televizyon dizisi duyurmuştu. Bunlardan WandaVision, 15 Ocak'ta yayınlanırken, The Falcon and the Winter Soldier ise 19 Mart tarihinde gösterime girecek. Başrolünü Tom Hiddleston'ın üstlendiği Loki dizisinin yayın tarihi de 11 Haziran olarak açıklandı. Ms. Marvel dizisi ise henüz yapım aşamasında, ancak bu yılın sonlarına doğru hayranlarla buluşması bekleniyor. 2021'in sonrasında, She-Hulk ve Moon Knight yapımlarını izleyeceğiz. 2022'de izleyici ile buluşacak bu iki dizinin çıkış tarihleri henüz açıklanmadı.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 11.04.2021 18:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.03.2021 10:14
Türkiye?????
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.03.2021 04:35
Keşke türkiye gelse izlesem tv den
Kalan Karakter : 300 Gönder
Disney+, 100 milyon abone sayısına ulaştı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×