E-spor, geleneksel sporları geride bırakacak

E-spor, geleneksel sporları geride bırakacak

Furkan Güler
Furkan Güler 9.01.2018 - 16:04
Doom'un arkasındaki efsane isim John Romero'dan ilginç bir açıklama geldi.

E - spor sektörünün ne kadar büyüdüğü hakkında her gün yeni bir haber çıkıyor. Yapılan ön görüler ve daha sonrasında büyük firmaların bu sektöre yatırım yapması sonucunda e - spor kocaman bir pazar haline geldi. Geride bıraktığımız günlerde Google'ın da bir şekilde yatırım yaptığı e - spor sektörü hakkında Doom ve Quake'in babası John Romero'da bazı açıklamalarda bulundu. Romero yabancı basın ile yaptığı röportajda 90'larda e - spor oldukça zevkli olduğunu ancak League of Legends gibi oyunlar ile sektörün oldukça büyüdüğünü belirtti.

E - spor hakkında John Romero'dan da bir yorum geldi

Ayırca ilerleyen yıllarda geleneksel e - sporun geleneksel sporlardan daha fazla büyüyeceğini belirten John Romero, görünüşe göre e - sporun geleceğinden oldukça umutlu. Ülkemizde de League of Legends sayesinde oldukça fazla takipçisi olan e -  spor için şu anda ironik paralar harcansa da hala kimseler bu bereketli pazarın ilerleyen günlerde nasıl şekilleneceği hakkında kesin konuşamıyor. Video oyunculuk kulvarından çoktandır ayrılan e - sporun nasıl bir hale bürüneceğini hep beraber göreceğiz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2021 12:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.01.2018 00:55
romero mu demiş ? yaw salla o zaman :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2018 17:16
babayı bırakacak bol keseden salla tabi,belli biryerden sonra bayacak kaçarı yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2018 16:29
imkanı yok e-spor oyunlar ile birlikte bölünecek bugün e-spor denilince akla lol dota ve cs go geliyor ama şuan en fazla oynana oyun PUB G,yani e-spor izleyicisi oyuncular,oyunlara göre kalıba giriyorlar,bugün Pub G yarında çıka bir gug G oda der yemişim esporunu gelin rng box açalım,al sana espor=)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×