Elden Ring, 1 haftadan kısa sürede 5 milyon sattı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.03.2022 - 18:42
Steam Spy raporlarına göre Elden Ring ön sipariş satışları ile birlikte çıkışından bir hafta geçmeden önce 5 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

Elden Ring çıktığı günden itibaren oyun dünyasını tabir-i caiz ise ele geçirmiş durumda. Sadece Steam platformunda 800.000 oyuncudan fazla anlık sayıya ulaşan oyunun konsol istatistiklerini de düşünecek olursak milyonlarca oyuncunun bu macerayı şimdiden deneyim ettiğini söyleyebiliriz. Steam Spy raporlarına göre Elden Ring çıkışından bir hafta geçmeden önce 5 milyon satış rakamına çoktan ulaşmış durumda.

Elden Ring, 1 haftadan kısa sürede 5 milyon sattı

Steam Spy raporlarına baktığımızda oyunun sadece PC platformunda beş milyon satış rakamını aştığını görüyoruz. Steam üzerindeki istatistikleri toplayan firma beş ila 10 milyon arasında oyuncunun Elden Ring oynadığını raporlamış. Daha bir hafta geçmeden bu rakamlara ulaşılması gerçekten oyuna olan ilgiyi de gösteriyor. Ayrıca bu rakamın sadece PC platformuna ait olduğunun da altını çizmek gerek.

Tabi aynı zamanda bu rakamların resmi olarak Bandai Namco tarafından doğrulanmadığını da hatırlatalım. ilerleyen dönemlerde firma muhakkak resmi satış rakamlarını paylaşacaktır. Yine anlık oyuncu sayısına baktığımızda ise en fazla 819.143 kişinin aynı anda oyuna girdiğini görüyoruz.

Elden Ring, 1 haftadan kısa sürede 5 milyon sattı

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 21:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 11:13
Oyun dünyasına yeni bir soluk getirdiğinden, son yaptığı 4oyunla (Elden Ring in de bu yıl en iyi oyun olacağını düşünüyorum.) G O T Y olması sebebiyle.Son oyunları ile metacritic
değerlendirmelerini alt üst ettiklerinden Oyunlarıyla gerçek oyuncularla yeni yetme olanları ayırdıkları için tebrik ed
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2022 15:36
Metroidvania nedir bilir misin?Miyazaki nin çaldığı fikir yıllar önce vardı,biraz araştır ondan sonra konuşun.
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 19:09
18.03 saçma sapan bir yorum olay oyunun zor olmasında değil bunu bir mekanik haline getirmesinde zaten souls-like oyunları hariç zor oyun diye bir şey yok demedi kimse sadece eline bombayı verip hadi bak şuraya at diyen oyunlardan değil bu araştır öyle yorum yap
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 18:03
Saçma sapan bir yorum,eski zamanlarda oyunlar zaten çok zor olurdu.Örn:Tomb Raider ,Miyazaki ye özgü değil zor oyun yapmak,araştırın öyle yorum yapın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 17:44
DLC ler ve 2. oyun için çoktan başlamışlardır çalışmaya.
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2022 21:28
Dlc gelmez ya zaten aşırı geniş ve doyurucu olmuş oyun
Kalan Karakter : 300 Gönder
Elden Ring, 1 haftadan kısa sürede 5 milyon sattı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×