Eski Battlefield ve Halo yapımcılarından yeni oyun: Scavengers!

Eski Battlefield ve Halo yapımcılarından yeni oyun: Scavengers!

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 14.03.2018 - 11:42
Oyun hakkında ilk bilgiler ve video geldi

Duyurusu yeni gerçekleşen Scavengers teması ve atmosferi ile dikkat çekecek bir yapım olacağa benziyor. Oyunun bu kadar önemli kılan nokta ise tabi ki bununla sınırlı değil. Oyunun arkasında oldukça deneyimli isimler yer alıyor. Duyurusu ile birlikte eski Battlefield ve Halo yapımcıları tarafından geliştirilen oyun hakkında ilk bilgiler de geldi.

Halo ve Battlefield ekibinden Scavengers geliyor

Projenin başında 343 Industries ekibine liderlik eden ve Halo markasında önemli işlere imza atan Josh Holmes bulunuyor. Eski ekibinin yanı sıra Battlefield oyunlarında da çalışan yapımcıları bir araya getiren Holmes, Midwinter Entertainment isimli bir firma kurdu. Midwinter'ın Imporable firması ortaklığında geliştirdiği Scavengers hakkında gelen ilk bilgi ve açıklamalar ise oldukça iddialı.

Scavengers, Halo 5'te karşımıza çıkan Warzone modundan esinlenerek ortaya çıkarılan bir yapım. Yakın gelecekte geçen fakat kıyamet sonrası senaryosu ile buzul çağına döndüğümüz oyunun gizlilik, hayatta kalma ve savaş dinamiklerine odaklanacağı da gelen bilgiler arasında. Büyük bir haritada ekip olarak diğer oyunculara karşı mücadele ettiğimiz bu oyunda keşif dinamiklerinin de oldukça önemli olacağı ve haritada yapay zeka düşmanların da yer alacağı belirtilmiş. Açıkçası yapılan açıklamalar bana Battle Royale oyunlarını anımsatıyor ama bu türe yeni bir soluk getirmesi de muhtemel diyebiliriz.

Unreal Engine grafik motoru ile geliştirilen oyun Imporable firmasının SpatialOS desteğine de sahip olacak. Bu bağlamda yapay zeka konusunda oyunun oldukça iddialı olacağı ve Scavengers'ın ana direklerinden birisinin de yapay zeka üzerine inşa edileceği belirtilmiş. Oyunun çıkacağı platformlar ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi ise henüz bulunmuyor. Josh Holmes oyun ile ilgili yeni açıklamaları 19 - 23 Mart'ta GDC fuarında yapacak.

Eski Battlefield ve Halo yapımcılarından yeni oyun: Scavengers!

Eski Battlefield ve Halo yapımcılarından yeni oyun: Scavengers!

Eski Battlefield ve Halo yapımcılarından yeni oyun: Scavengers!

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2020 17:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2018 13:08
Battlefield iyice çöp olduydu. COD zaten çöplükte geziyor. Yeni bir İP lazım. Umarım başarılı olurlar. EA ve Activision iş gören adamları sata sata bu serileri mahvetti. Bunları da o adamlar mahvetsin. Artık piyasada BF ve COD salyalı salyalı öven fan boyları görmek istemiyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.03.2018 18:20
bayağı bir zero downu andırıyor sanki tabi görseller dolayısıyla
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×