Final Fantasy XIII Japonya'da çıkmayacak!

Ali Can Varlık
Ali Can Varlık 3.06.2010 - 12:31
Final Fantasy XIII Japonya'da çıkmayacak!

Final Fantasy XIII Japonya'da çıkmayacak!

Edge'e konuşan Xbox Japonya yetkilisi Takashi Sensu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Xbox 360'a yakın bir tarihte gelmesi beklenen "The Last Remnant", "Star Ocean 4: The Last Hope" ve "Fable 2" gibi RPG oyunlarının aksine, FF XIII'ün Japonya'da çıkmayacağını belirtti. 11 Eylül tarihinde çıkan RPG oyunu "Infinite Undiscovery" ile inanılmaz bir satış rakamı yakaladıklarını ve oyunun Japonya'da çıktığı gün itibarıyla en çok satış rakamına ulaşan 3. oyun olduğunu belirten Sensu, yeni gelecek olan 3 RPG oyunundan da aynı başarıyı beklediğini belirtti. "Infinite Undiscovery'nin" çıkmasıyla birlikte konsol satışlarının da ciddi bir biçimde arttığını, hatta haftalık satış oranında Wii'yi geçerek güzel bir başarıya imza attıklarını belirten Sensu, artık yeni amaçlarının Japonya'da bir milyon ünite Xbox 360 satışı olduğunu belirtti. Toplamda 714,275 adet satan Xbox 360'ın özellikle JRPG türünde epey geniş oyun yelpazesine sahip olması ve Japonya'da bu türü seven oyuncu sayısının da epey yüksek olmasının satışları doğrudan etkilediği belirtiliyor.

KAYNAK
Final Fantasy XIII Japonya'da çıkmayacak!
videogamer.com


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 06:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Final Fantasy XIII Japonya'da çıkmayacak!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×