Games Done Quick, yardım için 1.7 milyon dolar bağış topladı

Games Done Quick, yardım için 1.7 milyon dolar bağış topladı

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 10.07.2017 - 11:55
Speedrun topluluğu, beklendiğinden daha cömert
Awesome Games Done Quick, her sene kışın ve yazın yapılan ve şüphesiz Amerika'nın en popüler "speedrun" etkinliğidir. Sadece Amerika değil, şehir dışından gelen "speedrunner"lar, her sene belirli bir oyunu en kısa sürede bitirmek için sürekli çaba sarfediyor ve bunu izleyicilerle hem internet üzerinden hem de standlarda diğer insanlara paylaşılıyor. Özellikle eski oyunların hızlıca bitirilmeye çalışıldığı etkinlik, yeni oyunların en hızlı şekilde bitirilmesine de. ev sahipliği  AGDQ'in ise Twitch'ten yaklaşık bir hafta boyunca yayında bulundu ve hafta içerisinde 100.000'den fazla izleyiciye sahipti.

Games Done Quick, yardım için 1.7 milyon dolar bağış topladı
Tabii, etkinlik ne kadar büyükse, toplanan miktar o kadar büyük oluyor. Neredeyse bir fuar alanını kaplayan Awesome Games Done Quick, 7 gün süren bir maratonun ardından 1,760,360 milyon dolar değerinde bağış toplamayı başardı. Toplanan paraların ise "Doctors without Borders" adlı sağlık kuruluşuna bağışandığı ve sağlık bakımından yardıma ihtiyacı olanların gereksinimlerinin karşılacağı belirlendi.

Arada bir oyuncuların böyle iyi işler çıkarması ise insanı sevindiriyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 10:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×