Grafikleriyle coşturan Forza Horizon 5 Türkçe altyazılı geliyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.06.2021 - 21:46
Xbox sunumunun en önemli duyurularından biri olan Forza Horizon 5 özellikle çoklu oyuncu kısmı ve grafikleriyle dikkat çekiyor

Forza Horizon 5 duyuruldu ve Xbox E3 2021 sunumuna damga vuran oyunlardan birisi oldu diyebiliriz. Yayınlanan uzun oynanış videosu ile hakkında birçok bilgiye ulaştığımız oyunun bu çıkış tarihi ve çoklu oyuncu modlarına dair tonla bilgi yayınlandı. Geçtiğimiz aylarda oyunun Meksika'da geçebileceğine dair bazı somut deliller ortaya çıkmıştı. Duyurusu ile birlikte oyunun Meksika'nın tüm güzelliklerini ve farklı bölgelerini bünyesinde barındıracağını da öğrenmiş olduk.

Forza Horizon 5, 9 Kasım 2021'de geliyor

Öncelikle Forza Horizon 5'in 9 Kasım 2021'de çıkacağı ve çıktığı gibi Game Pass kütüphanesine ekleneceği açıklandı. Şimdiye kadar ki en büyük ve çeşitli Horizon oyunu olacağı belirtilirken grafikleri hakkında da önemli bilgiler verildi. harita konusunda net bir açıklama yapılmasa da plajlardan ormanlık alanlara, şehirlerden volkanik dağlara kadar Meksika'nın çok farklı bölgelerine gideceğimiz açıklandı.

Üstelik oyunun grafiklerinde fotogrametri tekniği kullanıldığını da görüyoruz. Bu sayede özellikle çevre dinemiklerinin çok detaylı olacağını söyleyebiliriz. Bu teknik sayesinde yapım ekibi taşlardan kaktüslere kadar oyun alanında yer alan her objeye inanılmaz ayrıntılar eklemeyi başarmış. Zaten oyunun ilk videosunda da ne kadar detaylı bir grafiğe sahip olduğunu görebiliyoruz.

Tamamen açık bir dünyaya sahip olan Forza Horizon 5 içerisinde diğer oyuncular ile her an haritada karşılaşabilecek ve onlarda yarışlara girebileceğiniz gibi özel etkinlikler de düzenleyebileceksiniz. Yapım ekibi haritanın belli noktalarına mini oyunlar eklediği gibi oyun alanına kocaman bir stadyum da eklemiş. Bu stadyumda kendi özel oyunlarınızı düzenleyebilecek ve birbirinden farklı arena oyunlarını arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceksiniz.

Yaratıcı yönetmen Mike Brown, “Forza Horizon 5, şimdiye kadar inşa ettiğimiz en büyük, en eğlenceli ve en güzel açık dünya. Ve bu 9 Kasım'da Xbox Game Pass söz konusu olduğunda, Xbox Series konsolları için gerçekten şaşırtıcı bir vitrin olacak." açıklamasında bulunmuş. Son olarak oyunun tıpkı bir önceki oyunda olduğu gibi Türkçe altyazılı olarak geleceği de belirtildi. Oyunun Steam sayfasındaki dil desteklerinde Türkçe dil seçeneği de gözüküyor.

Grafikleriyle coşturan Forza Horizon 5 Türkçe altyazılı geliyor

Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 07:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 21:32
Neden heyecan yaptınız? Oyunu yabancı firma yapıyor bence Türkçe olsa ne olur olmasa ne olur? Sanki cebimize para mı verecekler?
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2021 03:45
Boş yapma istersen. Sen de sokaktaki dayılar gibi AB'ye girmesek ne olur onlar kaybeder tarzı bir cahiliyetin içindesin. Asıl meseleyi görmek yerine başka bir şeye takıntı yapıyorsun. Orada mesele AB değil yaşam kalitesini artırmak ve burada mesele Türkçe değil Türk oyuncularını önemsemek. Anladın?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 16:26
İyide forza horizon 4 te türkçe alt yazılıydu zaten. Neden sanki ilk kez türkçe geliyormuş gibi başlık attınız ki

---------------------------

İlk kez Türkçe geliyormuş gibi yazsak başlıkta "ilk kez" derdik. Türkçe geldiğini daha nasıl duyurabiliriz acaba :(
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 22:39
Hahahah Merlin cevabı vermiş cidden enteresansınız. 4 Türkçe gelmiş olabilir ve bu gelmeyebilirdi. Adamlar belirtmiş birisi Türkçe mi? Diye sormadan
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 19:29
Boşver yazar kardeş bazı arkadaşların filtreli oluyor geçmiyor. Ya da tamamen kötü niyetli biri yani.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 19:27
Şu oyuna aşığım efsaneki ne efsane oynamayan cok şey kaybeder psyi bırakma sebebimdir forza horizon serisi yenisi enfes duruyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.06.2021 22:10
Çöp arabalar balon gibi ağırlığı yok zıpzıp bumu yeni nesil
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 16:29
Bu sitede her oyuna çöp diyenbir andaval var bu kişinin yorumları neden onaylanıyor merlin? Şimdi kaşkıpta bana herkesin fikri demeyin. Bu yorumu yazan her habere aynı yorumu yapıyor. Bu düşünce değil trollük. Sizde maşallah hepsini onaylamışsınız
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 12:48
Arabaları kolay kullanabilmek zaten arcade oluyor arkadaşım şu kafanızdaki oyunlar size uymuyor diye oyun türlerini hiçe sayarak yaptığınız yorumlar ne kadar boş bir oyuncu olduğunuzu gösteriyor. Önce türün ne manaya geldiğini öğren öyle eleştir. Ha türü sevmiyorsan zaten senlik değil yani.
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 10:43
Ps4 kullanıyorum ama harbiden bu oyuna kötü diyen çarpılır.
MK Okuru
MK Okuru 13.06.2021 23:53
Forza Horizon serisine çöp diyen gerçekten ya fanboydur yada oyundan gram anlamıyordur. Şu oyunun emsali piyasada bir tek arcade araba yarışı yok adamlar bir arcade araba yarışı oyununda olmasını istediğiniz birçok şeyi veriyor ve yüksek kalitede verebiliyor stabillik herşey mümkün
MK Okuru
MK Okuru 13.06.2021 23:07
Sony fanboyu temsili
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2021 13:57
Ps4 kullanıcısıyım ama bu oyun icin xbox alacagım param olsa hemen alırım ama şu anda bütçem müsait değil ahhh sonydede şöyle efsane bir oyun olsa bu oyuna kötü diyen hemen oyun oynamayı bıraksın tek kelime efsane horizon 4ü bi arkadaşta 1 saat oynamıştım oyun bebi benden aldı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Grafikleriyle coşturan Forza Horizon 5 Türkçe altyazılı geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×